Greenberg Traurig doradzała czeskiemu funduszowi Trigea Nemovitostni przy inwestycji magazynowej w pobliżu Gdyni

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Prawnicy Greenebrg Traurig doradzali Trigea Nemovitostni Fond, Sicav, A.S. przy zakupie od Panattoni parku logistycznego Tricity North. To nieruchomość klasy A o powierzchni 46 000 m kw. Magazyny położone są zaledwie osiem kilometrów od portu w Gdyni. 

Park logistyczny jest w pełni wynajęty. Strony nie podały wartości transakcji.

Zespół transakcyjny Greenberg Traurig prowadziła Senior Associate Aleksandra Kaczmarek, którą wspierali Jakub Gajzler (Associate) oraz Maciej Smaczyński (Junior Associate). Iga Czerniak (Associate) była odpowiedzialna za aspekty finansowania transakcji. 

– Gratulujemy Trigea sfinalizowania kolejnej transakcji na polskim rynku nieruchomości, niezmiernie nas cieszy, że nasz zespół nieruchomości miał okazję doradzać przy tym projekcie – powiedział Radomił Charzyński, Deputy Managing Partner w warszawskim biurze Greenberg Traurig. 

– To nasza druga inwestycja w Polsce. Pokazuje naszą wiarę w siłę rynku logistycznego w Polsce i atrakcyjność Trójmiasta, jako miejsca docelowego dla międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych – powiedział w komunikacie prasowym Tomáš Trčka, Prezes Zarządu Trigea Nemovitostní Fund. 

Trigea Real Estate Fund to czeski fundusz nieruchomości założony w 2019 roku, jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się czeskich funduszy. Trigea koncentruje się głównie na nieruchomościach komercyjnych, w szczególności biurowcach i obiektach handlowych. Fundusz działa w Czechach i na Słowacji, a wkrótce może wejść do innych regionów Europy Środkowo-Wschodniej.

Artykuł powstał we współpracy z Greenberg Traurig.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów