Greenberg Traurig i Penteris w sprzedaży czterech warszawskich biurowców

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Przedmiotem transakcji były biurowce:

  • myhive Brama Zachodnia – powierzchnia najmu 24 tyś. m. kw. 
  • Cybernetyki Office Centre – powierzchnia najmu 7,4 tyś. m. kw. 
  • Taifun Office Centre – powierzchnia najmu 7 tyś. m. kw. 
  • Bokserska Office Centre – powierzchnia najmu 6.5 tyś. m.kw.

Wartość transakcji to 72,5 mln euro. 

Proces prowadzący do zamknięcia tej transakcji rozpoczął się już w 2019 roku.  Jak informuje Immofinanz, pierwsze umowy zawarto jeszcze przed wybuchem pandemii. 

Z kancelarii Penteris Immofinanz doradzali partner zarządzająca Agnieszka Pytlas, senior associate Izabela Bogucka, associate Łukasz Czerepak, oraz junior associate Justyna Jóźwiak.    

Ze strony Greneebrg Traurig doradzającej węgierskiemu inwestorowi transakcję prowadzili: senior associates Aleksandra Kaczmarek i Paweł Jaśkiewicz, których wspierali: senior associate Karolina Olko, associates Jakub Gajzler i Alicja Flis oraz Marta Trębacka. Partner Aleksander Janiszewski nadzorował doradztwo w kwestiach finansowania transakcji. Natomiast partner Radomił Charzyński nadzorował wszystkie prace nad transakcją.

Jesteśmy niesamowicie dumni, że projekt zakończył się sukcesem i że mogliśmy w tym pomóc. Cieszymy się również, że nasi partnerzy z IMMOFINANZ są zadowoleni i szczęśliwi z pomyślnego zakończenia transakcji” – powiedziała partner zarządzająca Penteris Agnieszka Pytlas tuż po zakończeniu transakcji.

Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Indotek przy zamknięciu tak istotnej transakcji i, pomimo trudności związanych z pandemią oraz wynikającego z nich opóźnienia, umożliwić klientowi wejście na polski rynek nieruchomości biurowych” – tak transakcję skomentował partner Greenberg Traurig Radomił Charzyński.

Grupa Indotek to jeden z czołowych managerów inwestycyjnych na Węgrzech. Firma zarządza ponad 30 budynkami biurowymi, ponad 20 centrami handlowymi i około setką magazynów, hal przemysłowych i parków logistycznych. Swoją główną działalność grupa prowadzi na rynku węgierskim, poszukuje jednak projektów inwestycyjnych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów