Greenberg Traurig partnerem międzynarodowej konferencji legal LUBLINnovation 2024

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Greenberg Traurig została oficjalnym partnerem pierwszej edycji międzynarodowej konferencji legal LUBLINnovation, która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2024 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

To pierwsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, które łączy edukację i twórcze dyskusje o innowacjach w branży prawniczej. Konferencja stanowi przestrzeń do nawiązania współpracy biznesowej i zapoznania się z nowymi rozwiązaniami legal tech dostępnymi na rynku. 

Tematyka wydarzenia obejmuje aspekty technologiczne, zarządzanie projektami, legal design (projektowanie w świecie prawa) oraz zupełnie nowe perspektywy kariery związane z zawodem prawnika. W programie konferencji znalazły się zarówno wykłady, panele dyskusyjne, jak i interaktywne warsztaty, które przybliżą uczestnikom świat innowacji i technologii w branży prawniczej. Konferencji będą towarzyszyć targi, na których swoje produkty z zakresu legal tech będą prezentować zarówno polscy, jak i zagraniczni dostawcy.

– Ekspansja sztucznej inteligencji w życiu codziennym i biznesie niesie za sobą nie tylko ogromne możliwości i potencjał, ale także ryzyko i zagrożenia, które już poddawane są regulacjom. Jesteśmy świadkami bardzo dynamicznych zmian funkcjonowania biznesu i zawód prawnika nie powinien zostawać w tyle. Konferencja legal LUBLINnovation to świetna okazja do dyskusji ze specjalistami, których cenna wiedza ma szansę wpłynąć na dalszy rozwój legal tech w Polsce. Mam osobistą satysfakcję, że Greenberg Traurig został oficjalnym partnerem konferencji, także z uwagi na to, że nie brakuje w naszej kancelarii ekspertów i entuzjastów innowacji, którzy będą mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem – powiedział Michał Fereniec, Zastępca Partnera Zarządzającego kierujący praktyką TMT (technologia, media, telekomunikacja) w warszawskim biurze Greenberg Traurig.

– Musimy zdać sobie sprawę z tego, że także w naszej, prawniczej branży, nie da się już pozostać tak zwanym „innowatorem po 18:00” – aby nadążyć za dynamiką zmian, innowacja musi być stałym elementem tego, co robimy. O tym chcemy porozmawiać na legal LUBLINnovation, stwarzając niepowtarzalną okazję do wymiany myśli i doświadczeń. Partnerstwo z Kancelarią Greenberg Traurig jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i cieszymy się, że na naszej scenie zagości aż trzech ekspertów – na dodatek każdy z nich podzieli się doświadczeniem z innego obszaru. Nie możemy się doczekać spotkania w Lublinie – powiedziała Aneta Baranowska, organizatorka konferencji, współzałożycielka zespołu „legalny design”, który gromadzi entuzjastów projektowania w świecie prawa.

Podczas konferencji legal LUBLINnovation prelekcje wygłoszą branżowi eksperci z całego świata. Jednym z prelegentów będzie Maciej Kacymirow, Partner Lokalny, radca prawny i doradca podatkowy w warszawskim biurze Greenberg Traurig, który w swojej praktyce łączy aspekty podatkowe z wdrażaniem sztucznej inteligencji do świata prawniczego. Reprezentującymi kancelarię panelistami wydarzenia będą również dr Maciej Tąkiel, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Innowacji w warszawskim biurze, oraz Willy Kleinoth, Starszy Menedżer ds. Innowacji Prawnych w berlińskim biurze Greenberg Traurig.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów