Greenberg Traurig pomógł Torusowi zakończyć gdańską inwestycję Alchemia. Ostatni budynek sprzedany

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Zespół transakcyjny Greenberg Traurig prowadzili Partner Agnieszka Stankiewicz oraz Senior Associate Rafał Siwek.

Sprzedaż biurowca Neon to ostatni etap wyjścia Torusa z inwestycji kompeksu biurowego Alchemia. 

Tą sprzedażą dopełniamy cały, trwający blisko 10 lat projekt inwestycyjny o nazwie Alchemia. Wszystkie cztery etapy zostały z sukcesem skomercjalizowane i sprzedane różnym funduszom inwestycyjnym, potwierdzając jakość i wartość naszych budynków. Obecna transakcja cieszy szczególnie – negocjacje trwały wiele miesięcy i toczyły się w trudnych, pandemicznych realiach – tak tę transakcję skomentował w komunikacie Torusa prezes spółki Sławomir Gajewski. 

Neon oferuje 33,5 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni usługowej, Trwająca dwa lata budowa biurowca Neon zakończyła się w październiku 2019 roku.

Torus jest polskim deweloperem specjalizującym się w inwestycjach biurowych. Do tej pory, firma zrealizowała 7 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości biurowych do 6 różnych funduszy (5 budynków Arkońska Business Park oraz 4 etapy Alchemii) za łączną kwotę blisko 370 mln euro.

DWS jest jednym z wiodących funduszy inwestycyjnych zarządzającym aktywami o wartości 759 miliardów euro (stan na 30 września 2020 r.). Jego główna siedziba znajduje się w Niemczech, ale operuje globalnie, zatrudniając blisko 3 300 pracowników na całym świecie. Zakup Neonu jest kolejną transakcją realizowaną przez DWS na polskim rynku nieruchomości.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów