Greenberg Traurig towarzyszy Grupie Polsat w rozpoczęciu nowej “zielonej” strategii

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Greenberg Traurig doradza Grupie Polsat Plus w związku z planowanym nabyciem przez Cyfrowy Polsat S.A. zielonych aktywów ZE PAK – udziałów w PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o., reprezentujących 67% kapitału zakładowego spółki oraz udziałów w Port Praski sp. z o.o reprezentujących ok. 66,94% kapitału zakładowego. 

Łączna cena za udziały PAK PCE i nowo wyemitowane udziały PAK PCE związane z wniesieniem aportu w postaci ZCP Elektrownia Konin wyniesie ponad 800 mln PLN. Łączna cena za udziały Portu Praskiego to około 880 mln PLN. 

Zamknięcie transakcji zostało uzależnione od spełnienia się warunków zawieszających określonych w umowach przedwstępnych. 

Transakcje prowadzone są przez Partnera Greenberg Traurig Daniela Kaczorowskiego, wspieranego przez Senior Associates Agnieszkę Stopińską, Paulinę Kimlę-Kaczorowską i Associate Michała Kuratowskiego. 

Zgodnie z ogłoszoną nową strategią Grupy Polsat Plus, do 2026 r. planowane inwestycje wyniosą ok. 5 mld PLN w celu osiągnięcia ok. 1000 MW zainstalowanej mocy produkcyjnej czystej energii oraz około 0,5 mld PLN w budowę łańcucha wartości gospodarki opartej o paliwo przyszłości, którym jest wodór.

Inwestycji w zielone aktywa ZE PAK towarzyszy także rozwój w obszarze nieruchomości i nabycie udziałów w projekcie „Port Praski”. Port Praski to unikalna lokalizacja na tle Polski i Europy posiadająca 38 ha inwestycyjnych i 800 tys. m2 zabudowy w centrum Warszawy. 

„Nabycie zielonych aktywów ZE PAK oraz inwestycja w Port Praski stanowią kolejny etap strategicznego rozwoju Grupy Polsat Plus ze wsparciem Greenberg Traurig. Transakcja ta doskonale obrazuje jak ważne są obecnie aspekty ochrony środowiska, ESG, a także idea zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonały przykład synergii między czołowymi praktykami Greenberg Traurig”, powiedział Daniel Kaczorowski, Partner z warszawskiego biura kancelarii Greenberg Traurig.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów