Greenberg Traurig wzmacnia praktykę energetyki. Do kancelarii dołączył zespół z Wolf Theiss 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Konrad Kosicki doradza klientom w zakresie nabywania, realizowania i finansowania projektów dotyczących energii konwencjonalnej i odnawialnej, w sprawach dotyczących regulacji i obrotu energią elektryczną, gazem, zielonymi certyfikatami i innymi towarami, a także w zakresie projektów infrastrukturalnych. Ponadto reprezentuje klientów przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. 

Dorota Derlicka ma bogate doświadczenie w zakresie energetyki odnawialnej, projektów infrastrukturalnych, kwestii środowiskowych i budowlanych. Ponadto, kompetencje całego zespołu wzmacnia jej unikalne doświadczenie w sektorze energii nuklearnej, uzyskane w trakcie doradztwa przy projekcie budowy pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. 

– Ten odważny transfer, zakończony sukcesem w czasach pełnych wyzwań, wyraźnie wpisuje się w strategię kancelarii Greenberg Traurig, która nie próbuje w sposób bierny dostosowywać się do aktualnych okoliczności, tylko rzuca kolejne wyzwania rynkowi, wyprzedzając trendy i podejmując zdecydowanie działania. Dołączenie Konrada wraz z zespołem doskonałych specjalistów w dziedzinie prawa energetycznego uzupełni nasze kompetencje w tym regionie Europy i przyczyni się do dalszego rozwoju całego zespołu w naszym w nowoczesnym biurze – powiedział Lejb Fogelman, Senior Partner warszawskiego biura Greenberg Traurig. 

– Konrad i jego zespół jest ceniony przez klientów, kolegów z branży i rankingi prawnicze dzięki umiejętności łączenia najwyższej jakości doradztwa prawnego z podejściem biznesowym. Ten transfer jest zgodny ze strategią naszej firmy, a także naszego zobowiązania wobec rynku. Jest to również doskonały moment na nasz dalszy rozwój – po niedawnej przeprowadzce do nowego biura w Varso Tower, a także powołaniu multidyscyplinarnej praktyki ESG w Polsce – dodała Jolanta Nowakowska-Zimoch, Managing Partner warszawskiego biura Greenberg Traurig.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów