Grupa NGL pozyskała eksperta od fintech z Citi Banku

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Dr Michał Nowakowski dołączył do NGL. W kancelarii NGL Legal objął stanowisko counsela. Będzie pełnił także role Head of NewTech w konsultingowej spółce NGL Adviosry.

Dr Michał Nowakowski jest radcą prawnym. Przed dołączeniem do NGL przez niemal trzy lata związany był z Citi Bankiem.

Specjalizuje się w regulacjach finansowych, w szczególności dotyczących bankowości korporacyjnej i sektora usług płatniczych, a także szeroko rozumianego compliance oraz fintech, w tym w zakresie współpracy na linii bank-fintech. Jest także ekspertem w zakresie prawa finansowego UE. Posiada doświadczenie w zakresie regulacji rynków finansowych, zdobyte podczas pracy w Komisji Nadzoru Finansowego (nadużycia na rynku), Narodowym Banku Polskim (nadzór makroostrożnościowy) oraz Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (przymusowa likwidacja i restrukturyzacja). Doświadczenie zdobywał również pracując w Europejskim Banku Centralnym czy Międzynarodowym Funduszu Walutowym. 

Jest przewodniczącym grupy roboczej przy KPRM ds. sztucznej inteligencji w sektorze finansowym oraz zastępcą przewodniczącego w analogicznej grupie ds. prawa i etyki. 

W NGL Legal Michał Nowakowski będzie prowadził nową praktykę FinRegTech oraz sektor New Tech.

Jak komentuje Krzysztof Wiater, Partner zarządzający NGL, to poważne wzmocnienie zespołu. – Michał ma wyjątkowe wyczucie biznesowe, umiejętność wychwytywania istoty potrzeby i wyważania różnych ryzyk. Jest znany z tego, że potrafi opowiadać o zawiłościach branży prosto i przystępnie, a jego wskazówki są praktyczne. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić naszym klientom pełne spektrum doradztwa w obszarze technologicznym – od fintech, paytech, regtech, przez szeroko rozumiane zagadnienia sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i automatyzacji po big data i wdrożenia – komentuje Krzysztof Wiater.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów