ING zostaje na Placu Unii Lubelskiej. Doradzały przy tym Greenberg Traurig i Clifford Chance

Opublikowano

Nasi Partnerzy

ING Bank Śląski wraz ze spółkami ze swojej grupy kapitałowej podpisał nową umowę najmu powierzchni biurowych w budynku Plac Unii w Warszawie. Przy negocjacjach i zawarciu tego kontraktu doradzały kancelarie Greenberg Traurig i Clifford Chance.

fot. placunii.pl

Greenebrg Traurig doradzała wynajmującemu – Invesco Real Estate. Transakcję prowadziła Magdalena Życzkowska-Jóźwiak, local partner w praktyce nieruchomości. 

ING Bankowi Śląskiemu doradzali prawnicy Clifford Chance Bartosz Kaniasty, counsel i Joanna Satkiewicz, senior associate.

W charakterystycznym budynku, górującym nad Placem Unii Lubeskiej, ING Bank Śląski jest od 2013 roku. Nowa umowa nie tylko przedłuża najem powierzchni biurowych, ale także zwiększa ją o kolejne piętra, w tym powierzchnie na poziomie + 1, gdzie powstanie nowoczesne centrum szkoleniowo-konferencyjne.  

– Gratulujemy Invesco Real Estate zamknięcia tej transakcji, która jest wyjątkowa z uwagi na wolumen wynajętej powierzchni oraz fakt, że najemcą powierzchni jest renomowany Bank, którego specyficzne potrzeby musiały zostać uwzględnione w procesie negocjacji. Istotnym aspektem negocjowanym przez strony były wszelkiego rodzaju rozwiązania prośrodowiskowe, mające priorytetowe znaczenie zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać naszego Klienta w tym procesie i z niecierpliwością czekamy na współpracę przy kolejnych projektach” – powiedziała Magdalena Życzkowska-Jóźwiak, local partner Greenberg Traurig.

Plac Unii składa się z trzech budynków rozdzielonych szklanym dachem (dwóch 6-kondygnacyjnych oraz 21-piętrowej wieży) łącznie oferuje 46 000 mkw. powierzchni do wynajęcia oraz 800 miejsc parkingowych. Dzięki modułowej konstrukcji poszczególnych kondygnacji, Plac Unii zapewnia funkcjonalną i elastyczną pod względem aranżacji powierzchnię biurową klasy A+.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów