JDP wspiera Trei Real Estate Poland przy pozyskaniu finansowania na kwotę 27,5 milionów euro

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria JDP doradzała Trei Real Estate Poland przy pozyskaniu finansowania na kwotę 27,5 milionów euro z przeznaczeniem na refinansowanie działalności deweloperskiej.

Zakres usług obejmował wsparcie w negocjacjach umowy kredytu oraz wszystkich dokumentów towarzyszących. Głównym składnikiem majątkowym stanowiącym zabezpieczenie udzielonego finansowania stanowi portfel siedmiu funkcjonujących parków handlowych.

Obsługę transakcji po stronie kredytobiorcy wykonywali: Maciej Chrzan, partner; Michał Urbański, counsel; Daria Gromotka, associate oraz Dominik Grzegorzewski, associate.

– Z przyjemnością informujemy, że po raz pierwszy w Polsce udało nam się zaciągnąć kredyt w lokalnym banku. Koszty budowy naszych Vendo Parków są z reguły finansowane z kapitału własnego. Zgodnie z naszą strategią finansowania, raz do roku mamy te koszty sukcesywnie refinansowane w pakiecie. Kolejnym efektem uzyskanym dzięki kredytowi jest stałe zwiększanie naszego wskaźnika dźwigni finansowej. Średnioterminowym celem, do którego dążymy, jest wskaźnik zadłużenia na poziomie około 50 procent – tak skomentował tę transakcję Matthias Schultz, dyrektor finansowy Trei Real Estate.

Dieter Lobnig, Dyrektor Zarządzający w Pekao S.A., który to bank udzielił finansowania powiedział; – Trei jest wiodącym deweloperem parków handlowych w Polsce. Chętnie wspieramy jego ważne działania rozwojowe poprzez zapewnienie niezbędnego finansowania. Negocjacje były prowadzone w duchu partnerstwa i wyraźnie peer to peer.

Trei Real Estate Poland wchodzi w skład grupy Tengelmann i prowadzi w Polsce działalność deweloperską w segmencie nieruchomości handlowych (rozwija sieć parków handlowych pod nazwą Vendo Parks) oraz w segmencie nieruchomości mieszkaniowych.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią JDP.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów