Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

JDP wspiera Trei Real Estate Poland przy pozyskaniu finansowania na kwotę 27,5 milionów euro

Kancelaria JDP doradzała Trei Real Estate Poland przy pozyskaniu finansowania na kwotę 27,5 milionów euro z przeznaczeniem na refinansowanie działalności deweloperskiej.

Zakres usług obejmował wsparcie w negocjacjach umowy kredytu oraz wszystkich dokumentów towarzyszących. Głównym składnikiem majątkowym stanowiącym zabezpieczenie udzielonego finansowania stanowi portfel siedmiu funkcjonujących parków handlowych.

Obsługę transakcji po stronie kredytobiorcy wykonywali: Maciej Chrzan, partner; Michał Urbański, counsel; Daria Gromotka, associate oraz Dominik Grzegorzewski, associate.

– Z przyjemnością informujemy, że po raz pierwszy w Polsce udało nam się zaciągnąć kredyt w lokalnym banku. Koszty budowy naszych Vendo Parków są z reguły finansowane z kapitału własnego. Zgodnie z naszą strategią finansowania, raz do roku mamy te koszty sukcesywnie refinansowane w pakiecie. Kolejnym efektem uzyskanym dzięki kredytowi jest stałe zwiększanie naszego wskaźnika dźwigni finansowej. Średnioterminowym celem, do którego dążymy, jest wskaźnik zadłużenia na poziomie około 50 procent – tak skomentował tę transakcję Matthias Schultz, dyrektor finansowy Trei Real Estate.

Dieter Lobnig, Dyrektor Zarządzający w Pekao S.A., który to bank udzielił finansowania powiedział; – Trei jest wiodącym deweloperem parków handlowych w Polsce. Chętnie wspieramy jego ważne działania rozwojowe poprzez zapewnienie niezbędnego finansowania. Negocjacje były prowadzone w duchu partnerstwa i wyraźnie peer to peer.

Trei Real Estate Poland wchodzi w skład grupy Tengelmann i prowadzi w Polsce działalność deweloperską w segmencie nieruchomości handlowych (rozwija sieć parków handlowych pod nazwą Vendo Parks) oraz w segmencie nieruchomości mieszkaniowych.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią JDP.