Jeden standardowy NDA dla wszystkich i do każdego projektu. Inicjatywa brytyjskich prawników nabiera rozpędu

Opublikowano

Nasi Partnerzy

oneNDA club to inicjatywa dwóch prawniczek z Wielkiej Brytanii prowadzących firmę doradzającą wewnętrznym działom prawny The Law Boutique –  Electry Japonas i Roisin Noonan. To projekt bezpłatny.  

Jak wyjaśniają na stronie onenda.club: „Naszą misją jest stworzenie uniwersalnej, ustandaryzowanej umowy NDA, ponieważ jej brak jest głupotą. oneNDA zredukuje ilość pracy prawnej, zwiększy przejrzystość i przyspieszy transakcje biznesowe.”

Projekt został podzielony na 4 fazy. Pierwsza, która zakładała przygotowanie projektu standardowego NDA właśnie się zakończyła. Powstał trzystronicowy dokument, który opublikowano na Linkedin.

onenda.club/timeline

Jak powiedziały organizatorki w rozmowie z legalfutures.co.uk, w skład grupy redakcyjnej dokumentu weszli przedstawiciele NRF Transform – innowacyjnego działu Norton Rose Fulbright, Linklaters, Allen & Overy, Slaughter and May i australijskiej firmy Gilbert + Tobin. Projekt NDA został również przedstawiony grupie kilkudziesięciu prawników in-house z wielu firm, między innymi Barclays, Coca-Cola, EY, czy Airbus. 

W kolejnej, drugiej fazie, grupy prawników mają przygotować wewnętrzny regulamin korzystania z NDA. Chodzi o wypracowanie zasad, które zapewnią, że standard nie będzie zmieniany i będzie odpowiedni do użycia w jak największej liczbie projektów. Po przygotowaniu regulaminu nastąpi jego oficjalne podpisanie wraz ze standardem NDA. Potem ma nastąpić wyjście na rynek i kampania promocyjna. Celem jest pozyskanie do inicjatywy oneNDA tysiąca firm do końca grudnia. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów