Jesień 2021 na Legal Business Polska

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jeszcze więcej aktualnych informacji, nowe cykle rozmów, nie tylko z prawnikami, ale także ludźmi ze świata biznesu oraz nowe podcasty – oto, co tej jesieni pojawi się na Legal Business Polska. 

Mój Legal Business 

Niezmiennie będziemy kontynuować nasz cykl rozmów z prawnikami, którzy zdecydowali się na założenie własnych kancelarii, o ich spojrzeniu na sektor usług prawnych oraz sposobie na prowadzenie prawniczego biznesu. 

Z perspektywy in house’a 

To nowy cykl wywiadów, w których będziemy rozmawiać z prawnikami przedsiębiorstw, przede wszystkim szefami wewnętrznych działów prawnych, o biznesowych i prawnych wyzwaniach w sektorach, w których działają ich organizacje. Będziemy także pytać o zarządzanie pracą i współpracę z kancelariami prawnymi. 

Legal CX 

Czyli Legal Customer Exeprience. To będą rozmowy z tymi, którzy w swojej działalności biznesowej blisko współpracują z branżą prawniczą. Menadżerów, prezesów czy przedsiębiorców będziemy pytać o problemy prawne w ich sektorach i doświadczenia z korzystania z usług prawnych. 

Plan kariery

To nasza propozycja dla prawników na początkowym lub średnio-zaawansowanym etapie prawniczej kariery, choć zapewne starsi prawnicy, nawet Ci bardzo doświadczeni, także znajdą tu coś dla siebie. W tym cyklu będziemy rozmawiać z odnoszącymi sukcesy prawnikami na poziomie senior associate i counsel o ich doświadczeniach i spojrzeniu na budowanie zawodowej ścieżki w branży prawniczej. 

Edukacja prawnicza w Polsce 

Razem z ELSA Poland w październiku i listopadzie opublikujemy cykl rozmów o stanie edukacji prawniczej w Polsce. Zaprosimy gości, którzy przedstawią różne punkty widzenia. Przyczynkiem do tych rozmów jest badanie ELSA Poland “Studenci Prawa w Polsce 2021”. W ankiecie studenci ocenili jakość edukacji na polskich uczelniach na 3,54 w skali od 1 do 5. W 2020 roku ta ocena była jeszcze gorsza – 3,34. Czy edukacja prawnicza w Polsce jest rzeczywiście tylko dostateczna? Między innymi o to będziemy pytać w naszych rozmowach, które wspólnie poprowadzą wydawca i redaktor naczelny Legal Business Polska Damian Gadomski i Prezes ELSA Poland Julia Zybert. 

Podcast Mikrokancelaria 

Razem z adwokatem Arkadiuszem Steciem tworzymy podcast dla prawników planujących założenie własnej kancelarii lub będących na wczesnym etapie rozwoju swojego biznesu prawniczego. W każdym odcinku podcastu pojawi się kilku gości – prawników lub ekspertów, którzy podzielą się cennymi radami i doświadczeniami. 

Podcast Najlepsza kariera prawnicza dla mnie 

Tej jesieni będziemy kontynuować spotkania z doświadczoną prawniczką, coachem i mentorką Małgorzatą Chruściak, podczas których porozmawiamy o tym, jak w budowaniu prawniczej kariery zadbać o siebie, jakie narzędzia można na tej drodze wykorzystać i jakie pytania należy sobie zadawać, by nasz zawodowy sukces był taki, jakim naprawdę go chcemy. 

Podcast KieRunKi Prawa 

We współpracy z kancelarią KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński tworzymy podcast o aktualnych i najważniejszych rozstrzygnięciach sądowych z najwyższych wokand, które bezpośrednio wpływają na biznes, stosunki gospodarcze i mogą okazać się decydujące dla wykładni prawa w poszczególnych sprawach sądowych. W każdym z odcinków podcastu skupimy się na konkretnym wyroku i zastanowimy się, jakie może on mieć konsekwencje. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów