Kancelaria B2RLaw dołączyła do unijnej grupy ekspertów ds. VAT

Opublikowano

Nasi Partnerzy

– W B2RLaw wierzymy, że miejsce Polski jest w centrum Unii Europejskiej, dlatego wybór naszej kancelarii znaczy dla nas bardzo wiele i jest ogromnym wyróżnieniem. Uważamy, że naszym zadaniem jako prawników jest również pomoc w tworzeniu dobrego prawa w Unii, aby uwzględniało także perspektywę polskiego biznesu – mówi Rafał Stroiński, adwokat i senior partner w B2RLaw. 

W najbliższym czasie Komisja planuje przedstawienie kolejnych istotnych projektów legislacyjnych w zakresie VAT. 

– Mają one dotyczyć w szczególności zharmonizowanego fakturowania elektronicznego w całej Unii, opodatkowania „sharing economy”, a także zmian ważnych dla sektorów turystycznego oraz finansowego. Jako B2RLaw chcemy merytorycznie uczestniczyć w przygotowywaniu tych zmian, aby w jak największym stopniu odpowiadały na potrzeby i problemy polskich przedsiębiorców – mówi Piotr Leonarski, adwokat i doradca podatkowy, szef praktyki podatkowej B2RLaw, który będzie przedstawicielem kancelarii w Grupie Ekspertów ds. VAT. 

Wraz z nim w gronie unijnych doradców znajdzie się także Tomasz Zaleski, wielokrotnie nagradzany doradca podatkowy. 

Grupa Ekspertów ds. VAT powstała w celu opiniowania i przekazywania specjalistycznej wiedzy podczas prac nad przepisami oraz w trakcie ich wdrażania. Do zadań grona ekspertów należy też przekazywanie szczegółowych informacji na temat praktycznego wdrażania aktów ustawodawczych i innych inicjatyw politycznych UE w dziedzinie podatku VAT. Co więcej, Komisja Europejska może konsultować się z grupą we wszystkich kwestiach związanych z przygotowaniem i wdrażaniem przepisów UE i innych inicjatyw politycznych podejmowanych na szczeblu unijnym w temacie VAT.

Artykuł powstał we współpracy z B2RLaw.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów