Kancelaria Bird & Bird doradzała Danone przy nabyciu Promedica 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Bird & Bird doradzała Nutricia Polska sp. z o.o., wchodzącej w skład francuskiej grupy spożywczej Danone, w związku z nabyciem udziałów w spółce Promedica sp. z o.o., jednej z największych na polskim rynku firm zajmujących się żywieniem dojelitowym w warunkach domowych.

Od góry od lewej: Rafał Dziedzic, Karolina Stawicka, Artur Stosio, Marcin Alberski, Katarzyna Bieliszczuk, Mariya Borsuk

Wsparcie kancelarii obejmowało: sporządzenie badania prawnego due diligence, przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy sprzedaży udziałów w kapitale zakładowym Promedica sp. z o.o. oraz czynności związane z zamknięciem transakcji. 

Przy projekcie doradzał zespół prawników pod kierownictwem Rafała Dziedzica (Partner, Corporate & M&A):Artur Stosio (Counsel Corporate & M&A), Mariya Borsuk (Associate, Corporate & M&A), Karolina Stawicka (Partner, Employment), Katarzyna Bieliszczuk (Senior Associate, IP), Marcin Alberski (Senior Associate, Competition).

– Cieszymy się, że mogliśmy już kolejny raz doradzać Grupie Danone. Transakcja była bardzo ważna dla francuskiej grupy spożywczej i jednocześnie wyjątkowa ze względu na fakt, że spółka przejmowana świadczy usługi medyczne, które są działalnością regulowaną, stąd nasze działania skupiły się na wielukwestiach regulacyjnych jak również na możliwości przeniesienia praw Promedica sp. z o.o. do Nutricia Polska sp. z o.o. i identyfikacji potencjalnych ryzyk z tym związanych – powiedział Rafał Dziedzic.

– Dołączenie Promedica do grupy Nutricia pozwoli nam dotrzeć do większej grupy pacjentów z jeszcze lepszą opieką i wyższą jakością usług. Wspomniana transakcja umacnia rynkową pozycję firmy Nutricia w segmencie żywienia specjalistycznego w Polsce. Jesteśmy wdzięczni kancelarii Bird & Bird za sprawne przeprowadzenie nas przez każdy etap transakcji. Była to już kolejna transakcja przeprowadzona we współpracy z kancelarią. Cieszymy się, że powierzyliśmy doradztwo przy tak ważnej inwestycji zaufanemu partnerowi biznesowemu – skomentował Artur Ludwiczak, Managing Director, NUTRICIA Polska Sp. z o.o.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów