Kancelaria CMS doradzała francuskiej grupie energetycznej przy pierwszej transakcji w Polsce 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria CMS doradzała TotalEnergies Renewables, spółce należącej do francuskiej grupy energetycznej TotalEnergies.Koncern przy nabyciu od inwestorów indywidualnych portfela projektów fotowoltaicznych w Polsce.

Transakcja obejmuje nabycie 100 procent udziałów w polskiej spółce projektowej i przejęcie portfela projektów elektrowni słonecznych zlokalizowanych w województwach zachodniopomorskim i mazowieckim. Elektrownie są na różnym etapie rozwoju, a ich moc zainstalowana to 200 MW.

Doradztwo kancelarii CMS obejmowało przeprowadzenie due diligence przejmowanej spółki,a także przygotowanie dokumentacji transakcyjnej. 

Zespołem CMS kierowali: Piotr Ciołkowski oraz Paweł Ura z praktyki Energetyki i Infrastruktury oraz Rafal Zwierz i Marta Osowska-Buba z praktyki transakcyjnej. W skład zespołu CMS weszli także: Olga Czyżycka – Szczygieł, Magdalena Mentrak i Damian Gierasimczuk – z praktyki transakcyjnej oraz Ada Szon, Bartłomiej Głąbiński i Marta Tarkowska z praktyki Energetyki i Infrastruktury.

TotalEnergies.Koncern prowadzi szereg inwestycji w zakresie odnawialnych źródeł energii na całym świecie. Do 2050 roku firma chce osiągnąć neutralność węglową. Do 2025 roku – zamierza uzyskać 35 GW mocy produkcyjnych (brutto) ze źródeł odnawialnych i magazynów energii, a do 2030 roku – 100 GW.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów