Kancelaria CMS doradzała francuskiej grupie Synergie przy inwestycji w agencję pracy tymczasowej InterKadra

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Synergie to jedna z pięciu największych światowych grup na rynku usług HR z ponad 580 oddziałami w 17 krajach. W ramach swojego rozwoju przejęła 100 procent udziałów w czołowej polskiej agencji pracy tymczasowej InterKadra. Francuskiej firmie w tej inwestycji doradzała kancelaria CMS. W transakcję zaangażowani byli prawnicy z biur w kilku krajach.

Pracami międzynarodowego zespołu prawników z Polski, Niemiec i Francji kierowali: Błażej Zagórski z CMS w Polsce i Gerd Leutner z CMS w Niemczech – przy wsparciu zespołu transakcyjnego prowadzonego przez Magdalenę Piszewską i kluczowym udziałem Magdaleny Mentrak i Tomasza Piotrowskiego.

W skład zespołu projektowego weszli również:

  • CMS w Polsce: Małgorzata Brauckmann-Sajkiewicz, Maciej Andrzejewski, Agnieszka Kałwa, Michał Tutaj, Rafał Kołkowski, Karina Zielińska-Piatkowska, Agnieszka Górecka, Agnieszka Starzyńska i Jan Mącior.
  • CMS w Niemczech: Thomas Gerdel, Martin Friedberg, Birgit Wagner, Stephanie Schulz, Steven Washington, Rolf Hempel i Martin Cholewa.
  • CMS we Francji: Corinne Baron-Charbonnier, Alain Hermann i Camille Laforest.

InterKadra zatrudnia około 14 tysięcy pracowników rocznie. Działa od ponad 16 lat i ma 16 oddziałów w całej Polsce. Jest obecna także na rynku francuskim i w Niemczech. Świadczy usługi dla dużych międzynarodowych koncernów oraz sektora MŚP.

Dzięki tej transakcji Synergie istotnie wzmocni swoją pozycję na rynku polskim i zwiększy skalę działalności na największych rynkach europejskich. InterKadra natomiast pozyska dodatkowe możliwości rozwoju. 

Artykuł powstał we współpracy z CMS.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów