Kancelaria CMS pomogła w uzyskaniu pozwolenia na budowę siedziby TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Ta inwestycja zmieni centrum stolicy

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Zespołem prawników kancelarii CMS kierowała niezwykle doświadczona w sektorze nieruchomości partner Lidia Dziurzyńska-Leipert, a wspierali ją counsel Michał Bork, senior associate Aleksander Grabecki oraz senior associate Wojciech Konwisarz. 

Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęły się już w 2014 roku. Budynki teatru i muzeum oraz wspólna przestrzeń między nimi wpiszą się w realizowany przez władze stolicy w kilku etapach projekt nowego centrum Warszawy. 

zdjęcie: trwarszawa.pl

Tak inwestycje opisuje TR Warszawa: 

Architektura teatru odzwierciedla zróżnicowaną działalność TR Warszawa, łączącą sztukę eksperymentalną i przedstawienia dla szerokiej publiczności. Budynek autorstwa pracowni architektonicznej Thomas Phifer & Partners w partnerstwie z pracownią APA Wojciechowski i Buro Happold, mieści w sobie dwie przestrzenie, w których odbywać się mogą zarówno spektakle, jak i wydarzenia filmowe, muzyczne czy widowiska interdyscyplinarne. Przestrzeń sceny głównej mieści maksymalnie do 700 miejsc siedzących, a znajdującą się na pierwszym piętrze mała mała scena 150 miejsc siedzących. W obu salach istnieje możliwość dowolnej konfiguracji przestrzeni scenicznej i widowni – w zależności od formatu i charakteru wydarzenia. Budynek teatru wyposażony jest w nowoczesną technologię, pozwalającą na szybką zmianę repertuaru i prezentowanie zarówno spektakli wielkoformatowych, dużych koncertów, wydarzeń filmowych i wydarzeń interdyscyplinarnych, jak i realizacji zaawansowanych technologicznie streamingów, kameralnych form artystycznych, prac eksperymentalnych, czy małych form muzycznych.

zdjęcie: trwarszawa.pl

Po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, teraz finalizowane będą prace nad projektami wykonawczymi i dokumentacją przetargową. Następnie zostanie rozpisany przetarg na wykonawcę tej budowy.  Inwestycja TR Warszawa jest prowadzona przez samorządową instytucję kultury TR Warszawa oraz finansowana z budżetu m.st. Warszawy. Proces budowy teatru rozpisany został w Wieloletnim Planie Finansowym Miasta Stołecznego Warszawy na lata 2017-2025.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów