Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Kancelaria CMS pomogła w uzyskaniu pozwolenia na budowę siedziby TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Ta inwestycja zmieni centrum stolicy

13 stycznia uprawomocniło się pozwolenie na budowę nowej siedziby TR Warszawa oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przy tej wyjątkowej inwestycji, która zmieni otoczenie Pałacu Kultury i Nauki doradzają prawnicy z zespołu nieruchomościowego kancelarii CMS.

Zespołem prawników kancelarii CMS kierowała niezwykle doświadczona w sektorze nieruchomości partner Lidia Dziurzyńska-Leipert, a wspierali ją counsel Michał Bork, senior associate Aleksander Grabecki oraz senior associate Wojciech Konwisarz. 

Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęły się już w 2014 roku. Budynki teatru i muzeum oraz wspólna przestrzeń między nimi wpiszą się w realizowany przez władze stolicy w kilku etapach projekt nowego centrum Warszawy. 

zdjęcie: trwarszawa.pl

Tak inwestycje opisuje TR Warszawa: 

Architektura teatru odzwierciedla zróżnicowaną działalność TR Warszawa, łączącą sztukę eksperymentalną i przedstawienia dla szerokiej publiczności. Budynek autorstwa pracowni architektonicznej Thomas Phifer & Partners w partnerstwie z pracownią APA Wojciechowski i Buro Happold, mieści w sobie dwie przestrzenie, w których odbywać się mogą zarówno spektakle, jak i wydarzenia filmowe, muzyczne czy widowiska interdyscyplinarne. Przestrzeń sceny głównej mieści maksymalnie do 700 miejsc siedzących, a znajdującą się na pierwszym piętrze mała mała scena 150 miejsc siedzących. W obu salach istnieje możliwość dowolnej konfiguracji przestrzeni scenicznej i widowni – w zależności od formatu i charakteru wydarzenia. Budynek teatru wyposażony jest w nowoczesną technologię, pozwalającą na szybką zmianę repertuaru i prezentowanie zarówno spektakli wielkoformatowych, dużych koncertów, wydarzeń filmowych i wydarzeń interdyscyplinarnych, jak i realizacji zaawansowanych technologicznie streamingów, kameralnych form artystycznych, prac eksperymentalnych, czy małych form muzycznych.

zdjęcie: trwarszawa.pl

Po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, teraz finalizowane będą prace nad projektami wykonawczymi i dokumentacją przetargową. Następnie zostanie rozpisany przetarg na wykonawcę tej budowy.  Inwestycja TR Warszawa jest prowadzona przez samorządową instytucję kultury TR Warszawa oraz finansowana z budżetu m.st. Warszawy. Proces budowy teatru rozpisany został w Wieloletnim Planie Finansowym Miasta Stołecznego Warszawy na lata 2017-2025.