Kancelaria Czyżewscy doradza producentowi nowych seriali dla Netflixa

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Netflix zapowiedział we wtorek (23 marca) premiery dziewięciu nowych polskich produkcji, które trafią na platformę streamingową i będą dostępne w innych krajach na świecie. Wśród nadchodzących premier są produkowane przez firmę Telemark: “Axis Mundi” – serial fantasy, którego akcja rozgrywają się w Krakowie i nawiązuje do słowiańskich legend, oraz “Wielka Woda” – serial będący dramatem katastroficznym przedstawiającym powódź z 1997 roku. 

Kancelaria Adwokacka Czyżewscy doradza filmie Telemark podczas tworzenia tych produkcji, w tym między innymi przy zawarciu umowy na produkcję, przy pozyskaniu i zabezpieczaniu niezbędnych praw autorskich oraz nadzorowaniu by produkcja nie naruszyła cudzych praw i dóbr osobistych. 

Jak poinformowała nas kancelaria, doradztwo przy takim projekcie obejmuje zagadnienia z różnych gałęzi prawa i zaangażowany w nią jest cały zespół prawników kancelarii pod wodzą wspólnika, adwokata Krzysztofa Czyżewskiego. 

Premierę serialu „Wielka Woda” zaplanowano na drugą połowę przyszłego roku, a wcześniej, w pierwszej połowie przyszłego roku na Netflix ma się pojawić „Axis Mundi”. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów