Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Kancelaria Czyżewscy doradza producentowi nowych seriali dla Netflixa

Butikowa Kancelaria Adwokacka Czyżewscy doradzała firmie Telemark, producentowi polskich seriali dla Netflix – „Axis Mundi” oraz „Wielka Woda”.

Netflix zapowiedział we wtorek (23 marca) premiery dziewięciu nowych polskich produkcji, które trafią na platformę streamingową i będą dostępne w innych krajach na świecie. Wśród nadchodzących premier są produkowane przez firmę Telemark: „Axis Mundi” – serial fantasy, którego akcja rozgrywają się w Krakowie i nawiązuje do słowiańskich legend, oraz „Wielka Woda” – serial będący dramatem katastroficznym przedstawiającym powódź z 1997 roku. 

Kancelaria Adwokacka Czyżewscy doradza filmie Telemark podczas tworzenia tych produkcji, w tym między innymi przy zawarciu umowy na produkcję, przy pozyskaniu i zabezpieczaniu niezbędnych praw autorskich oraz nadzorowaniu by produkcja nie naruszyła cudzych praw i dóbr osobistych. 

Jak poinformowała nas kancelaria, doradztwo przy takim projekcie obejmuje zagadnienia z różnych gałęzi prawa i zaangażowany w nią jest cały zespół prawników kancelarii pod wodzą wspólnika, adwokata Krzysztofa Czyżewskiego. 

Premierę serialu „Wielka Woda” zaplanowano na drugą połowę przyszłego roku, a wcześniej, w pierwszej połowie przyszłego roku na Netflix ma się pojawić „Axis Mundi”.