Kancelaria Dentons doradzała chińskiej spółce giełdowej przy transakcji z grupą Boryszew

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Dentons doradzała Zhejiang XCC Group (XCC), chińskiemu producentowi i dystrybutorowi łożysk notowanemu na giełdzie w Szanghaju, przy nabyciu FŁT Polska Sp. z o.o. od Boryszew S.A.

FŁT Polska zajmuje się zakupem i sprzedażą łożysk i ich części. Jej kontrahentami są firmy krajowe i zagraniczne. XCC nabyła 100 procent udziałów FŁT Polska wraz z udziałami w spółkach zależnych w Niemczech, Włoszech, Francji, Chinach i Stanach Zjednoczonych, a także znaki towarowe związane z działalnością FŁT Polska. Łączna wartość transakcji to blisko 100 milionów złotych.

Jak informował portal wnp.pl, grupa FŁT w 2020 roku miała 276,3 mln zł przychodów ze sprzedaży (w 2019: 320,8 mln zł), a jej zysk EBITDA liczony jako zysk wynik przed potrąceniem kosztów finansowych (odsetek, podatków i amortyzacji) w 2020 rok wyniósł 17,7 mln zł (w 2019: 17,9 mln zł)

Na czele zespołu Dentons doradzającego przy transakcji stali partner Piotr Dulewicz oraz managing counsel Marcin Paliwoda wspierani przez Natalię Greiner. W zakresie prawa własności intelektualnej doradzali counsel Marek Trojnarski i associate Bartosz Dobkowski. W kwestiach związanych z prawem konkurencji doradzali partner Agnieszka Stefanowicz-Barańska i senior associate Tomasz Kordala.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów