Kancelaria Dentons doradzała niemieckiemu bankowi NORD/LB przy finansowaniu farmy wiatrowej Liskowo

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Zakres prac prawników i prawniczek Dentons obejmował kompleksowe wsparcie dla NORD/LB w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania oraz gwarancji, przeprowadzenie badania prawnego (due diligence) projektu oraz doradztwo w zakresie regulacji dotyczących energetyki odnawialnej. Dokumenty finansowe były sporządzone pod prawem niemieckim i polskim.

Projektem kierował partner Christian Schnell przy wsparciu counsela Piotra Dziwniela, senior associate Olgi Wasilewskiej i associate Ewy Gołąbek z warszawskiego zespołu energetyki i zasobów naturalnych, a także prawników z zespołu bankowości i finansów warszawskiego biura Dentons: partnera Piotra Nerwińskiego, senior associate Justyny Jamroży oraz associate Katarzyny Kaptur.

Polski zespół Dentons współpracował przy tej transakcji z partnerem Axelem Schlieterem oraz senior associate Julią Heitmann z zespołu bankowości i finansów z biura Dentons w Düsseldorfie.

– Jesteśmy zaszczyceni, że mieliśmy okazję brać udział w tej innowacyjnej transakcji i po raz kolejny współpracować z bardzo doświadczonym zespołem NORD/LB – skomentował Christian Schnell.

– To było prawdziwe wyróżnienie móc wspierać naszych klientów w tej wyjątkowej transakcji, w której Euler Hermes po raz pierwszy udzielił gwarancji na finansowanie projektu elektrowni wiatrowej w Polsce – dodał Piotr Nerwiński.

Farma wiatrowa Liskowo to kolejny projekt European Energy A/S w Polsce. W sumie w naszym kraju firma eksploatuje 40 MW elektrowni wiatrowych i ma 91 MW w budowie, z czego dwie trzecie to projekty wiatrowe.

„Zapewnienie tego finansowania jest ważnym krokiem w rozwoju naszej linii produkcyjnej w Polsce, gdzie obecnie mamy ponad 4 GW w fazie rozwoju, które są obecnie w większości projektami energii słonecznej, ale oczekujemy w nadchodzącym okresie zmian w prawodawstwie, które pozwolą nam rozwijać więcej projektów wiatrowych w Polsce” – oświadczyła European Energy A/S w oficjalnym komunikacie po tej transakcji.

Artykuł powstał we współpracy z Dentons.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów