Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Kancelaria Dentons w szczególnej transakcji sektora gamingu

Prawnicy Dentons doradzali funduszom Tar Heel Capital Pathfinder, MCI Capital oraz Telekom Innovation Pool (Deutsche Telekom) przy wyjściu z inwestycji w firmę dostarczającą technologię do streamingu gier z chmury – RemoteMyApp. Wywodzący się ze Szczecina startup przejął technologiczny gigant Intel Corporation, dla którego jest to pierwsza tego typu akwizycja w Polsce.

RemoteMyApp to jeden z międzynarodowych liderów rynku cloud gamingu, rozwijający platformę Vortex, dostarczającą technologię i usługi do streamingu gier. Firma powstała 7 lat temu. Jej współzałożycielem był szczeciński Red Sky – startup studio funkcjonujące w ramach grupy, na której czele stoi fundusz Tar Heel Capital Pathfinder. Spółka była rozwijana w modelu venture buildingu, w którym fundusz tworzy od zera biznesy technologiczne z potencjałem na globalny rozwój.

– RemoteMyApp założyliśmy w czasach, gdy streaming gier nie był jeszcze znany, a jego potencjał był mocno ograniczony technicznie. Ta transakcja pokazuje, że budując nowe rozwiązania technologiczne warto podejmować odważne decyzje. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a zespołowi RemoteMyApp gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – tak transakcję z Intel Corporation komentuje Michał Wrzołek, starszy dyrektor inwestycyjny w Tar Heel Capital Pathfinder.

Sprzedającym Tar Heel Capital Pathfinder, MCI Capital oraz Telekom Innovation Pool (Deutsche Telekom) doradzali prawnicy Dentons z zespołu Venture Technology: Bartosz Juszczak, Dagmara Przybytniowska i Michał Kordaczuk – pod nadzorem partnera Piotra Dulewicza. Za wsparcie zespołu transakcyjnego w zakresie prawa amerykańskiego odpowiadał partner Rob Irving.

Wartość transakcji nie została ujawniona.