Kancelaria DWF doradzała przy pierwszej umowie w procesie budowy elektrowni jądrowej w Polsce 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Cooperation Agreement określa główne zasady współpracy pomiędzy partnerami biznesowymi oraz kolejne kroki w procesie realizacji projektu budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Założono w niej kluczowe zadania do realizacji takie jak wynegocjowanie i podpisanie umów m.in. umowy na świadczenie usług inżynieryjnych, której zakres będzie obejmował prace przygotowawcze i koncepcyjne, w tym wstępne prace projektowe, usługi wsparcia w zakresie uzyskiwania pozwoleń i zezwoleń, usługi związane z planowaniem organizacji terenu lokalizacji oraz z zamówieniami i planowaniem budowy. W nadchodzącym roku spółki mają podpisać umowę na projektowanie elektrowni jądrowej. 

Po stronie DWF Polskim Elektrowniom Jądrowym doradzali adwokat Dominika Jędrzejczyk (senior associate) i adwokat Maciej Antoniak (local partner) z zespołu projektów infrastrukturalnych.

– Podpisanie dzisiejszej umowy otwiera kolejny etap realizacji Programu polskiej energetyki jądrowej i przyczynia się do dalszego budowania naszego silnego partnerstwa z USA – powiedziała podczas podpisywania umowy Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska.

– Dzisiejsza umowa jest kolejnym dużym krokiem Polski w kierunku bezpiecznej i niezawodnej energii jądrowej od zaufanego partnera. To kluczowy filar naszych stosunków bilateralnych, który zapewni Polsce bezpieczeństwo energetyczne przy jednoczesnej redukcji emisji – skomentował Mark Brzezinski, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce

Pierwsza polska elektrownia jądrowa ma powstać na Pomorzu w gminie Choczewo.

źródło: mat. pras. DWF, gov.pl

Artykuł powstał we współpracy z DWF

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów