Kancelaria Everheds Sutherland wzmocniła zespół Commercial trójką prawników

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Łukasz Rutkowski jest radcą prawnym z ponad 12-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych i prawie nowych technologii. Zajmuje się również zagadnieniami IT, e-privacy, e-commerce oraz fintech. W swojej dotychczasowej praktyce doradzał spółkom z branży e-commerce, FMCG, bankom, zakładom ubezpieczeń oraz firmom leasingowym. Przed dołączeniem w maju do kancelarii Wierzbowski Eversheds przez niemal dwa lata związany był z firmą consultingową JT Weston, a przedtem ponad 12 lat pracował w Deloitte Legal. 

Łukasz Rutkowski, Jowita Prokop (fot. eversheds-sutherland.com)

Jowita Prokop jest adwokatem z ponad 10- letnim doświadczeniem.  Specjalizuje się w prawie gospodarczym oraz doradztwie konsumenckim i regulacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem sektora RTV/AGD, żywnościowego, life sciences i FMCG. Zanim w maju rozpoczęła pracę w Eversheds Stuherland przez niemal 3 lata byłą prawnikiem kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. W przeszłości pracowała również w Głównym Inspektoracie Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Była także członkiem grupy roboczej ds. zwalczania oszustw żywnościowych przy Komisji Europejskiej. Jest mediatorem Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów dot. Żywności przy Polskiej Federacji Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Wcześniej w marcu do zespołu commercial Eversheds Sutherland Wierzbowski dołączyła adwokat Martyna Gałdecka specjalizująca się w w kontraktowych, regulacyjnych oraz konsumenckich aspektach obrotu produktami, m.in. FMCG, elektroniką oraz IT, a także produktami sensytywnymi (wyrobami medycznymi i produktami leczniczymi).  

Jak informuje kancelaria Eversheds Sutherland Wierzbowski, prawnicy dołączyli do zespołu commercial kierowanego przez partnerów: Martę Gadomską-Gołąb oraz dr Aleksandrę Kunkiel-Kryńską. Praktyka zajmuje się doradztwem dla wytwórców i sprzedawców produktów z różnych sektorów, w tym produktów sensytywnych.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów