Kancelaria Greenberg Traurig doradzała Ekstraklasie  S.A. przy sprzedaży praw telewizyjnych. To transakcja o rekordowej wartości

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Wartość zawartej umowy licencyjnej to 1,3 miliarda złotych i tym samym ustanowiła nowy rekord w wycenie sportowych praw telewizyjnych na polskim rynku.

Prawnicy Greenberg Traurig reprezentowali spółkę zarządzającą rozgrywkami piłkarskimi na wszystkich etapach transakcji, począwszy od zorganizowania postępowania przetargowego w zakresie sprzedaży praw mediowych, po zawarcie samego kontraktu z CANAL+ POLSKA S.A. 

Ze strony warszawskiego biura Greenberg Traurig doradzali Deputy Managing Partner Michał Fereniec oraz Junior Associate Wiktoria Grotkowska-Szostak.

​​Jak informuje Ekstraklasa nowy kontrakt z CANAL+ plasuje rozgrywki na 9. miejscu w Europie pod względem wartości scentralizowanych praw krajowych. Ekstraklasa znajdzie się więc w rankingu za Belgią  oraz tuż za Holendrami, ale przed Danią, Szwajcarią, Austrią i Czechami. Prawa do pokazywania rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy wyceniane są znacznie wyżej niż transmisje na polski rynek wiodących lig zagranicznych, a nawet pakiet praw obejmujących Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów