Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Kancelaria Greenberg Traurig otworzyła praktykę Data Center

Praktyka Data Center zapewni usługi w zakresie wszelkich aspektów budowy i rozwoju infrastruktury cyfrowej. Warszawski zespół kancelarii ściśle współpracuje w tym obszarze z innymi biurami Greenberg Traurig, dzięki czemu oferuje wsparcie klientom w całej Europie.  Na czele nowej praktyki stanął Adam Narloch, Counsel związany z zespołem nieruchomości. 

Multidyscyplinarny zespół Data Center w Greenberg Traurig tworzą prawnicy z bogatym doświadczeniem w zakresie transakcji w obszarze nieruchomości, infrastruktury cyfrowej i telekomunikacji. Wraz z prawnikami z innych biur kancelarii reprezentują największych na świecie operatorów centrów danych, dostawców usług w chmurze i operatorów telekomunikacyjnych w związku z fuzjami i przejęciami, inwestycjami, przedsięwzięciami typu joint venture, wynajmem i projektami deweloperskimi.

Adam Narloch jest radcą prawnym z ponad 12-letnim doświadczeniem w doradztwie prawnym w zakresie transakcji nieruchomościowych oraz kwestii związanych z procesem inwestycyjnym, obejmujących zarówno uzyskiwanie pozwoleń na budowę, jak i negocjacje umów i rozliczeń z wykonawcami. Ma także szerokie doświadczenie w zakresie inwestycji w centra handlowe, budynki biurowe i magazynowe. W ostatnich latach koncentruje się na sektorze centrów danych, w szczególności na doradztwie prawnym dotyczącym nowych inwestycji w centra danych, procesu uzyskiwania pozwoleń, umów najmu i umów kolokacji oraz przyłączy elektrycznych. 

– W ostatnim czasie obserwujemy gwałtowny wzrost zainteresowania inwestycjami w centra danych w Polsce, co wynika zarówno z globalnych trendów, jak i bardzo pozytywnego postrzegania naszego rynku przez inwestorów. Nie ma wątpliwości, że wraz z dynamicznym wzrostem obszarów cloud computing i big data, sektor data center będzie się nadal rozwijał w najbliższych latach. Niezmiernie się cieszę, że kancelaria Greenberg Traurig nie tylko odpowiada na potrzeby klientów, ale wręcz przewidziała tę zmianę na rynku, powołując niezależną praktykę data center.  Jestem przekonany, że połączone siły działów nieruchomości, korporacyjnego, bankingu oraz prawa konkurencji, a także ochrony środowiska oraz energetyki pozwolą nam zapewnić kompleksowe wsparcie zarówno inwestorom, deweloperom, kredytodawcom, jak i dostawcom usług w chmurze – powiedział Adam Narloch, Counsel kierujący Praktyką Data Center. 

– Adam posiada zarówno wiedzę ekspercką, jak i zaufanie Klientów – elementy niezbędne, by z powodzeniem prowadzić Praktykę Data Center. Doskonale wiemy, że centra danych są potrzebne do funkcjonowania nowoczesnych firm i zgodnie ze strategią kancelarii staramy się przewidywać i wyprzedzać potrzeby naszych Klientów w tym sektorze – dodała Jolanta Nowakowska-Zimoch, Managing Partner warszawskiego biura.

– Jako wiodąca Kancelaria, oferująca swoim Klientom pełen zakres usług, Greenberg Traurig prezentuje wszechstronne podejście do rynku, dostosowane do dynamicznych zmian otoczenia biznesowego. Powołanie nowej praktyki odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na doradztwo prawne w tym sektorze – jestem przekonany, że Praktyka Data Center z Adamem na czele spełni oczekiwania naszych Klientów i wyznaczy nowe standardy najwyższej jakości doradztwa prawnego w zakresie transakcji dotyczących infrastruktury cyfrowej na polskim rynku – powiedział Senior Partner Lejb Fogelman.

Kategoria: Prawnicy, Prawo i biznes