Kancelaria Kochański doradzała ARP przy zakupie KGHM TFI

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Transakcja ma kluczowe znaczenie dla ARP, ponieważ pozwoli na utworzenie Polskiego Zielonego Funduszu, który zbierze środki od głównych podmiotów finansujących projekty mające na celu dekarbonizację polskiej gospodarki. Fundusz ma inwestować środki w odnawialne źródła energii oraz inne przedsięwzięcia, dla których wspólnym mianownikiem jest ESG, w tym zrównoważony rozwój gospodarki. 

– Transakcja zrealizowana przez ARP jest jednym z pierwszych, a przez to szczególnie ważnym krokiem, w realizacji strategicznego planu utworzenia Polskiego Zielonego Funduszu. Nasz udział, jako doradcy prowadzącego transakcję, jest dla nas równie ważnym wydarzeniem, wpisującym się w realizowaną przez Kochański & Partners wieloletniej wizji wspierania opierającego się na wartościach ESG biznesu – powiedział Paweł Mardas, Partner M&A, kierujący zespołem transakcyjnym.

Obecnie nabycie KGHM TFI przez ARP jest przedmiotem postępowanie przed Komisją Nadzoru Finansowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nabywca akcji TFI powinien zawiadomić KNF o planowanym nabyciu akcji TFI, a KNF ma możliwość zgłoszenia sprzeciwu. Z tego względu zawarta w dniu 13 marca 2023 roku umowa sprzedaży akcji ma charakter warunkowy. Kancelaria Kochański & Partners wpiera ARP także w postępowaniu przed KNF.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów