Kancelaria KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński wzmacnia współpracę na rynku międzynarodowym 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Od 1 grudnia 2023 roku obowiązuje umowa o współpracy (stowarzyszeniu) pomiędzy kancelarią KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński a Kennedys Law LLP. KRK pozostaje niezależnym podmiotem świadczącym usługi prawne na rynku polskim. 

Kennedys Law LLP to globalna kancelaria prawna, posiadająca sieć 76 biur własnych oraz stowarzyszonych kancelarii prawnych, która świadczy usługi na całym świecie, z podziałem na 5 regionów: Wielkiej Brytanii, EMEA, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Wysp Karaibskich oraz Azji i Pacyfiku. 

Kennedys oferuje usługi prawne dla różnorodnych branż i sektorów gospodarki, m.in. ochrony zdrowia i Life Sciences, bankowości i finansów, budownictwa i infrastruktury, edukacji, lotnictwa, sektora technologicznego, ubezpieczeń i reasekuracji, sektora transportowego, kolejowego i żeglugi morskiej. Główne specjalizacje Kennedys to zagadnienia regulacyjne i compliance, ubezpieczenia i rozwiązywanie sporów oraz kwestie korporacyjne i handlowe. 

„Podpisanie umowy z kancelarią Kennedys jest uwieńczeniem długoletniej, owocnej współpracy. Mamy przyjemność od dawna działać wspólnie w różnych projektach i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni. Wierzymy, że jej rozszerzenie pozwoli na większą synergię naszych specjalizacji nie tylko w obszarze obsługi roszczeń odszkodowawczych, ale również w zakresie regulacji i prawa konkurencji” – mówi Ewa Rutkowska, wspólniczka kancelarii KRK. 

„Cieszymy się na możliwość rozszerzenia współpracy z kolegami z Kennedys, którzy są znakomitymi ekspertami w dziedzinach, w których my się także specjalizujemy. To perspektywa rozwoju i prowadzenia wspólnie ciekawych spraw o zasięgu międzynarodowym – dodaje Paulina Kieszkowska-Knapik, wspólniczka kancelarii KRK. 

Ben Aram, partner i globalny dyrektor praktyki prawa korporacyjnego i handlowego Kennedys: „Jesteśmy zachwyceni, że do naszej międzynarodowej sieci dołączyła kancelaria kalibru KRK. Współpracowaliśmy z KRK owocnie w wielu głośnych sprawach i wiemy, że ich doświadczenie i podejście do pracy uzupełniają naszą globalną ofertę dla klientów”.

Andrew McGahey, regionalny partner zarządzający regionu EMEA, dodaje: „Cieszymy się na rozwój współpracy z zespołem KRK, nadal wzmacniając naszą obecność w regionie EMEA. Istnieją między nami silne synergie, więc jestem pewien, że będzie to współpraca korzystna dla Kennedys, KRK, a przede wszystkim naszych klientów “. 

Kancelaria prawna KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński posiada ugruntowaną pozycję lidera w doradztwie z zakresu prawa farmaceutycznego, prawa konkurencji, prawa produktowego i odpowiedzialności za produkt oraz prawa własności intelektualnej i nowych technologii w Polsce. Potwierdzeniem tego jest nie tylko szerokie grono klientów obejmujące największe światowe korporacje, ale również najwyższe rekomendacje w międzynarodowych i polskich rankingach prawniczych, takich jak Chambers Europe, The Legal 500 EMEA czy w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”. Prawnicy kancelarii KRK angażują się także w pacjenckie sprawy pro bono.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów