Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Kancelaria Linklaters doradzała 7R przy sprzedaży portfela kilkunastu projektów magazynowych

Polski deweloper magazynowy 7R sprzedał portfel kilkunastu projektów jednej z największych firm nieruchomościowych tego sektora w Europie – CTP Group. W tej złożonej transakcji 7R doradzali prawnicy warszawskiego biura kancelarii Linklaters.

Transakcją kierowała Monika Lerka (managing associate) wspierana przez Katarzynę Grodzką (associate), Michała Kostewicza (associate) oraz Jędrzeja Pałkę (senior associate) z warszawskiej praktyki prawa nieruchomości. Marta Domino (partner) oraz Marcin Wołoszyn (junior associate) z praktyki bankowości i finansów doradzali w kwestiach związanych z finansowaniem. Janusz Dzianachowski (partner) nadzorował transakcję.

CTP Group w tej transakcji doradzała kancelaria White & Case.

Sprzedane portfolio obejmuje głównie parki logistyczne typu big box, będące w fazie pre-development i development. Zlokalizowane są w Polsce Centralnej, Północnej oraz na Śląsku.

Wartości transakcji nie ujawniono.

Od początku swojej działalności 7R zrealizowało projekty o łącznej powierzchni prawie 1,5 mln mkw. Obecnie deweloper posiada ponad 4 mln mkw. w procesie inwestycyjnym w różnych lokalizacjach w całej Polsce. Budowa pierwszego zagranicznego projektu 7R ma ruszyć w Czechach w czwartym kwartale tego roku.