Kancelaria Linklaters nie będzie doradzać rosyjskiemu biznesowi i zamyka biuro w Moskwie

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jak informowaliśmy wcześniej, w związku z napaścią Rosji na Ukrainę kancelaria Linklaters, podobnie, jak kilka innych międzynarodowych kancelarii, prowadziła przegląd swoich prac i projektów realizowanych dla rosyjskich klientów. Teraz firma poinformowała o wyniku tego przeglądu.

Linklaters zdecydowała o zamknięciu swojego biura w Moskwie. „Będziemy nadal wspierać naszych pracowników robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc im w przeniesieniu się na nowe stanowiska w ramach Linklaters lub w inny sposób. Jesteśmy wdzięczni naszym moskiewskim pracownikom za ich wkład i przyjaźń od momentu otwarcia biura w 1992 roku” – napisała firma w komunikacie.

Kancelaria zapowiedziała także, że nie będzie działać na rzecz osób lub podmiotów kontrolowanych przez państwo rosyjskie, pozostających pod jego wpływem lub związanych z obecnym reżimem rosyjskim, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie się znajdują.

Podkreślono przy tym, że firma zakończy dotychczasową pracę na rzecz takich klientów zgodnie z prawnymi i zawodowymi zobowiązaniami.

Linklaters zaznaczyłą też, że będzie nadal pomagać klientom międzynarodowym w radzeniu sobie z konsekwencjami obecnego kryzysu oraz w likwidacji ich rosyjskich biznesów.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów