Kancelaria MFW Fiałek doradzała funduszowi PE w trzyetapowej transakcji wyjścia z inwestycji 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria MFW Fiałek doradzała funduszowi private equity w trzyetapowej sprzedaży udziałów w spółce portfelowej. Sprzedaż była jednocześnie wykupem managerskim.

Transakcja sprzedaży odbyła się w trzech etapach. W pierwszym etapie nastąpiła sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów, w drugim, sprzedaż większościowego pakietu, oraz w trzecim, który został właśnie zamknięty, nastąpiła sprzedaż pozostałej części udziałów.

Doradztwo zespołu M&A obejmowało kompleksowe wsparcie procesu strukturyzacji transakcji, a następnie przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej oraz podpisanie dokumentacji i zamknięcie transakcji.

Dokumentacja transakcyjna obejmowała umowę inwestycyjną i wspólników oraz umowy sprzedaży udziałów w trzech etapach transakcji.

Ponadto, zespół M&A kompleksowo wspierał sprzedającego w negocjacjach z bankiem kredytującym spółkę portfelową w zakresie zmiany dokumentacji zabezpieczeń, w związku z zastawem na sprzedawanych udziałach na zabezpieczenie umowy kredytu dla tej spółki.

Pracami zespołu transakcyjnego kierował Partner Mirosław Fiałek. Ponadto w skład zespołu weszli: Wojciech Lichterowicz – Associate oraz Natalia Grzegorzewska – Junior Associate.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów