Kancelaria MFW Fiałek doradzała norweskiemu koncernowi Orkla przy przejęciu sieci pizzerii Da Grasso

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Orkla ASA nabył 74% udziałów w sieci Da Grasso. Transakcja, oprócz nabycia udziałów obejmuje reinwestycję dotychczasowych udziałowców Da Grasso w spółkę holdingową będącą jedynym właścicielem Da Grasso. Zamknięcie transakcji uzależnione jest od uzyskania zgody Prezesa UOKiK na koncentrację.

Doradztwo zespołu kancelarii MFW Fiałek obejmowało między innymi przeprowadzenie badania due diligence, strukturyzację transakcji, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej, przeprowadzenie podpisania i zamknięcia transakcji oraz sporządzenie wniosku i postępowanie przed Prezesem UOKiK.

Transakcję prowadził partner Mirosław Fiałek, przy wsparciu counsela Rafała Siemieńca. W skład zespołu transakcyjnego weszli także senior associate Mateusz Mazurkiewicz, associates Grzegorz Policht, Paweł Siwiec, Wojciech Lichterowicz i Mateusz Więckowski oraz junior associate Adrianna Kłoda-Szczesna. 

Orkla ASA jest norweskim koncernem z siedzibą w Oslo działającym w regionie krajów nordyckich, Europie Wschodniej, Azji i USA. Obecnie Orkla działa w segmencie markowych dóbr konsumpcyjnych, rozwiązań aluminiowych i inwestycji finansowych. Orkla ASA jest notowana na norweskiej giełdzie papierów wartościowych. Na dzień 31 grudnia 2021 roku, Orkla zatrudniała 21 423 pracowników. Obrót Grupy w 2021 roku wyniósł 50,4 mld NOK.

Da Grasso to polska sieć restauracji, specjalizujących się w daniach kuchni włoskiej, w szczególności pizzy. Pierwsza pizzeria Da Grasso powstała w 1996 roku w Łodzi. W 2021 roku sieć liczyła ponad 200 lokali w blisko 150 miastach Polski, najwięcej spośród obecnych w Polsce sieci pizzerii. Lokale sieci działają na zasadzie franczyzy.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią MFW Fiałek.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów