Kancelaria MFW Fiałek doradzała w wielkiej fuzji szkół językowych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Prawnicy MFW Fiałek doradzali Tutore Poland jednemu z liderów w branży edukacyjnej w Polsce przy procesie połączenia z siecią szkół Profi Lingua oraz przejęciu spółki LangMedia. W efekcie tych transakcji powstała największa firma na rynku nowoczesnej edukacji. 

Połączona firma będzie obsługiwać około 100 000 klientów we wszystkich segmentach rynku i zatrudni ponad 2 tys. nauczycieli. W ofercie znajdą się zarówno kursy online, jak i tradycyjne.

Jak poinformowano w komunikacie firm, Tutore Poland szacuje sprzedaż w 2023 roku na poziomie 130 mln zł, a w połączeniu z LangMedia na poziomie 160 mln zł.

Kompleksowe doradztwo prawne w transakcji obejmowało w szczególności przeprowadzenie badania prawnego spółek oraz przygotowanie i wynegocjowanie dokumentacji transakcyjnej, w tym umów sprzedaży udziałów oraz umowy wspólników.

Pracami zespołu transakcyjnego kierował partner Mirosław Fiałek. Ponadto w skład zespołu weszli: Paweł Siwiec – Associate, Wojciech Lichterowicz – Associate, Mateusz Więckowski – Associate, Grzegorz Policht – Associate oraz Adrianna Kłoda-Szczesna – Junior Associate.

Artykuł powstał we współpracy z MFW Fiałek.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów