Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Kancelaria Norton Rose Fulbright doradzała funduszowi DLE Poland przy pierwszej transakcji w Polsce

Niemiecki fundusz DLE Group AG jako DLE Poland rozpoczął swoje inwestycje na rynku nieruchomości w Polsce. Przy pierwszej transakcji w naszym kraju – nabyciu gruntu przy ul. Marywilskiej w Warszawie – funduszowi doradzali prawnicy Norton Rose Fulbright:partner Magdalena Zienkiewicz i counsel Jan Wszołek.

Nabyta przez DLE nieruchomość położona jest w rejonie, który przechodzi transformację z obszaru przemysłowego na obszar mieszkaniowy, jest dobrze skomunikowana z centrum miasta i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie środków transportu publicznego oraz niedaleko połączenia z drogą ekspresową.

Fundusz DLE Poland, który jest nowy klientem Norton Rose Fulbright w Polsce, jest częścią DLE Group AG – platformy zarządzania aktywami, która szybko i w sposób zrównoważony rozwija się w europejskim sektorze nieruchomości. Fundusz zaspokaja zapotrzebowanie rynku na pośrednika, który jest w stanie nabyć w Polsce duże działki o mieszanym przeznaczeniu i przystosować je do realizacji projektów deweloperskich. 

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Norton Rose Fulbright