Kancelaria Norton Rose Fulbright doradzała PKO BP przy finansowaniu instalacji fotowoltaicznej Miłkowice, która będzie produkować prąd dla Amazona

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Energia elektryczna wytwarzana przez instalację fotowoltaiczną będzie sprzedawana firmie Amazon na podstawie długoterminowej korporacyjnej umowy sprzedaży energii elektrycznej (cPPA). Amazon jest największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, a ta umowa cPPA pomoże Amazon w osiągnięciu celu jakim jest zapewnienie, aby najdalej w 2025 r., pięć lat przed pierwotnym celem działalność firmy była zasilana w 100% energią odnawialną.

Pracami warszawskiego zespołu Norton Rose Fulbright kierował senior associate Daniel Popek, którego wspomagali associate Karolina Majcher, senior associate Krzysztof Gorzelak i prawnik Daniel Książek (w zakresie transakcji skarbowych), a także prawnik Jakub Chmiel, senior associate Cezary Zawiślak, associate Paula Stępień i prawnik Bartosz Odziemkowski. Dodatkowe wsparcie zapewnili także prawnicy Norton Rose Fulbright z biur w Londynie i Waszyngtonie. Transakcję nadzorował counsel Tomasz Rogalski, który kieruje praktyką energetyczną Norton Rose Fulbright w Polsce.

Q-Energy jest znaczącym zarządcą funduszy koncentrującym się na energii odnawialnej, transformacji energetycznej i zrównoważonej infrastrukturze. Od 2007 roku zespół Q-Energy, składający się z ponad 400 profesjonalistów, zarządza inwestycjami w odnawialne źródła energii o łącznej wartości ponad 11 mld EUR na całym świecie. 

– Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy wspierać bank Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski przy tej ważnej transakcji, będącej jednym z pierwszych na polskim rynku przypadków finansowania projektowego opartego na umowie cPPA denominowanej w euro – powiedział Daniel Popek, który kierował pracami zespołu Norton Rose Fulbright. – Finansowanie to stanowi kluczowy krok dla naszego klienta – banku Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, który zapewnił długoterminowe finansowanie denominowane w euro na budowę instalacji fotowoltaicznej budowanej przez Q-Energy. Widzimy szybki rozwój w Polsce opartych na umowach cPPA struktur budowlano-finansowych, również denominowanych w euro, które czynią aranżowanie finansowania dominowanego w euro na potrzeby polskich projektów energii odnawialnej bardziej przystępnym dla kredytodawców i sponsorów – dodał.

Artykuł powstał we współpracy z Norton Rose Fulbright.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów