Kancelaria Osborne Clarke wchodzi do Polski. Buduje swoje biuro z zespołem MDDP

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria MDDP nawiązała współpracę z brytyjską firma prawniczą Osborne Clarke i tworzy jej polskie biuro. Pokierują nim jako partnerzy współzarządzający Tomasz Olkiewicz – dotychczasowy partner i wspólnik MDDP oraz dołączający do zespołu Olgierd Świerzewski. Łącznie warszawski zespół Osborne Clarke ma niemal 40 prawników, w tym 5 partnerów. Na rynku pozostaje spółka MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy zajmująca się doradztwem podatkowym. 

Osborne Clarke to brytyjska kancelaria, której początki sięgają już XVIII wieku. Dynamiczny rozwój rozpoczęła pod koniec lat 80. gdy otworzyła swoje biuro w Londynie, a następnie w innych krajach. Dziś kancelaria zatrudnia ponad 900 prawników w 25 biurach na całym świecie. Od marca do jej lokalizacji dołącza także Polska. 

Jak mówi Tomasz Olkiewicz, dotychczas partner zarządzający  MDDP Olkiewicz, a teraz już partner zarządzający Osborne Clarke w Polsce,  ekspansja międzynarodowa od dawna była strategicznym kierunkiem rozwoju kancelarii MDDP i całej grupy, w skład której wchodzi też spółka doradztwa podatkowego. –  Teraz we współpracy z jedną z czołowych kancelarii w Europie i na świecie będziemy mogli nasze ambitne plany realizować jeszcze sprawniej, opierając się na tym, co nas łączy z Osborne Clarke, czyli obszarach kompetencji, sposobie pracy i kulturze organizacyjnej – powiedział Tomasz Olkiewicz. 

Jak dodaje Tomasz Michalik, partner zarządzający w firmie doradztwa podatkowego MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, poszukiwania zagranicznego partnera trwały długo. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy go w Osborne Clarke – firmie, która podziela naszą wizję rozwoju, nasze myślenie o przyszłości i nasze wartości. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy nasi klienci zyskają kompleksowe wsparcie prawne dla swojej działalności podejmowanej na całym świecie  – powiedział Tomasz Michalik. 

Partnerzy warszawskiego biura Osborne Clarke: (od lewej) Agata Demuth, Renata Dłuska, Olgierd Świerzewski, Katarzyna Barańska i Tomasz Olkiewicz.

– Wejście do Polski stanowi dla nas ważny i strategiczny krok. Jako piąta co do wielkości gospodarka Unii Europejskiej a przy tym istotny punkt na mapie Europy Środkowo-Wschodniej Polska pozwala nam zwiększyć skalę działalności. Jest to również rynek, który staje się kluczowy ze względu na szybko zmieniającą się sytuację na Ukrainie i szerszy kontekst geopolityczny. Wielu naszych klientów z zadowoleniem przyjęło fakt, że będziemy mieli w Polsce zespół, który będzie im pomagał w poruszaniu się w dynamicznym otoczeniu biznesowym – komentuje Omar Al-Nuaimi, International CEO w Osborne Clarke. 

Dekarbonizacja, digitalizacja i dynamiczny rozwój miast – to trzy główne trendy wokół których Osborne Clarke skupia swoje doradztwo prawne. – Te zagadnienia stają się coraz istotniejsze także dla przedsiębiorców na polskim rynku, którzy korzystając z lokalnych doradców będą mogli czerpać z globalnego potencjału Osborne Clarke  – mówi Olgierd Świerzewski, partner zarządzający warszawskiego biura. 

Zespół Osborne Clarke w Polsce będzie koncentrował się na obsłudze firm z branży nowych technologii, energetyki, infrastruktury, nieruchomości, usług finansowych, a także funduszy inwestycyjnych oraz podmiotów venture capital i private equity. Kancelarię tworzy niemal 40 prawników, w tym 5 partnerów. Oprócz związanych dotychczas z MDDP Tomasza Olkiewicza, Agaty Demuth i Renaty Dłuskiej, to także dołączający  do zespołu Olgierd Świerzewski – dotychczas będący wiceprezesem zarządu LOTOS Paliwa i Katarzyna Barańska związana do tej pory z kancelarią Kochański & Partners.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów