Kancelaria Ożóg Tomczykowski doradzała polsko-portugalskiemu startup’owi Placeme w pozyskaniu finansowania

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Zespołem prawników Ożóg Tomczykowski wspierających Placeme w negocjacjach z bValue kierował partner, adwokat Karol Sowa przy wsparciu adwokat Roksany Barysz. 

Działająca od 2017 roku firma Placeme oferuje swoim klientom platformę, która na podstawie danych geoprzestrzennych dostarcza kompleksowych wskaźników o zachowaniu i natężeniu ruchu klientów w świecie offline, działań konkurencji oraz infrastrukturze dowolnie wybranej lokalizacji.

Jak informuje portal mamstartup.pl środki pozyskane od funduszu Placeme planuje przeznaczyć na rozbudowę oferty produktowej. Spółka planuje również rebranding i ekspansję zagraniczną. 

– Analizowanie danych w strategiach korporacji jest kluczowe, aby radzić sobie z tempem zmian i różnorodnością w otoczeniu biznesowym. Ta potrzeba jest widoczna szczególnie teraz, gdy pandemia powoduje nieodwracalne zmiany zarówno w sposobach dokonywania zakupów oraz mobilności konsumentów. Podejmowanie decyzji w oparciu o dane jest po prostu niezbędne, aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzimy więc ogromny potencjał rozwoju dla rozwiązań z obszaru location intelligence, które proponuje placeme, co potwierdza rosnące zainteresowanie firm ich platformą – podkreśla na łamach mamstartup.pl Marcel Animucki z bValue.

bValue to jeden z najbardziej aktywnych na polskim rynku funduszy Venture Capital, który posiada już w swoim portfelu 20 spółek, a Placeme.pl było największą kwotowo inwestycją dokonaną przez bValue w ostatnich latach.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów