Kancelaria Queritius otwiera biuro w Kijowie

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Queritius, butikowa kancelaria specjalizująca się w sporach międzynarodowych otwiera swoje biuro w Kijowie. Do jej zespołu dołączył doświadczony ukraiński prawnik Sergiy Gryshko.

Sergiy Gryshko ma ponad 18-letnie doświadczenie w sporach, w tym na wszystkich etapach postępowań sądowych i egzekucyjnych, arbitrażu międzynarodowego, ISDS i sporach handlowych. Reprezentuje Ukrainę w Komisji Arbitrażowej i ADR ICC oraz zasiada w Zarządzie Komisji Proceduralnej Ukraińskiej Izby Adwokackiej. Jest także arbitrem Międzynarodowego Sądu Arbitrażu Handlowego przy Ukraińskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (ICAC). 

Przez ostatnie ponad 6 lat Sergiy Gryshko był partner i szefem praktyki rozwiązywania sporów w Redcliffe Partners. Wcześniej był związany z kijowskimi biurami kancelarii CMS i Clifford Chance.

Nowy partner Queritius brał udział w jednych z najważniejszych postępowań spornych na Ukrainie. Uzyskał pierwszy w historii wyroku arbitra doraźnego SCC przeciwko państwu reprezentując brytyjską firmę JKX w jej roszczeniu z z tytułu traktatu inwestycyjnego przeciwko Ukrainie. W latach 2015-2018 reprezentował również Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju w przejęciu największej ukraińskiej prywatnej floty wagonów towarowych. Był także pełnocnikiem Raiffeisen Bank International w transgranicznej egzekucji ukraińskich hipotek i zastawów zabezpieczających pożyczkę w wysokości 100 mln USD wobec grupy Milkiland, znaczącego ukraińskiego producenta mleka.

– Jesteśmy zachwyceni, że Sergiy zdecydował się do nas dołączyć. Znamy go od jakiegoś czasu i jest on jedną z najjaśniejszych gwiazd na ukraińskim rynku arbitrażowym. Wierzymy, że to najlepszy moment i niepowtarzalna okazja do poszerzenia naszych możliwości o ukraiński zespół z Kijowa, który pozwoli nam rozwijać pracę nad projektami związanymi z Ukrainą i Rosją – mówi Wojciech Sadowski, partner oraz założyciel Queritius.

– Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, nie ma lepszego momentu na to, aby Queritius skierował się na wschód i zyskał większą rozpoznawalność nie tylko w Europie Środkowej, ale i Wschodniej. Jestem absolutnie zachwycony, że mogę być częścią tego przedsięwzięcia – mówi Sergiy Gryshko.

Queritius to butikowa kancelaria założona w marcu 2020 roku, specjalizująca się w sporach o charakterze międzynarodowym obejmujących przede wszystkim Europę Środkowo-Wschodnią.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów