Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Kancelaria Rymarz Zdort doradzała PGNiG przy kontrakcie na dostawy gazu do Baltic Pipe 

2,4 mld metrów sześciennych gazu rocznie przez 10 lat ma trafić do Polski gazociągiem Baltic Pipe na podstawie umowy zawartej pomiędzy Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA a spółkami z norweskiej grupy Equinor ASA. W wynegocjowaniu kontraktu PGNiG doradzała kancelaria Rymarz Zdort. 

– Umowy zawarte pomiędzy PGNiG SA a spółkami z grupy Equinor ASA mają na celu zagwarantowanie stabilnych dostaw w burzliwych czasach. Transakcja, w której mieliśmy okazję wspierać naszego klienta, to kolejny krok w kierunku uniezależnienia Polski od dotychczasowych źródeł dostaw gazu i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski – skomentował w komunikacie kancelarii Marek Durski, partner kierujący praktyką energetyczną w Rymarz Zdort.

Oprócz Marka Durskiego negocjacją umowy z norwegami zajmowali się także associate Andrzej Granat i senior associate Adrian Augustyniak. 

Gazociąg Baltic Pipe łączy Norweski Szelf Kontynentalny z Polską, poprzez Danię. Jego inwestorami są polski GAZ-SYSTEM i duński Energinet. Przesył gazu ma się rozpocząć 1 października.