Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Kancelaria SKJ doradzała nabywcy gdańskiego biurowca Neon

Pisaliśmy już na Legal Business Polska o sprzedaży przez firmę Torus biurowca Neon w Gdańsku. Jak informowaliśmy, w sprzedaży tego ostatniego budynku z kompleksu Alchemia, Torusowi pomagała kancelaria Greenberg Traurig. W ostatnich dniach natomiast swój udział w tej transakcji ujawniła również, specjalizująca się głównie w nieruchomościach, butikowa kancelaria SKJ Szybkowski Kuźma Jeleń.

Prawnicy SKJ doradzali nabywcy biurowca, jednemu z wiodących globalnych zarządcy funduszy inwestycyjnych – DWS, który zarządza aktywami o wartości ponad 700 miliardów euro.

Zespołem transakcyjnym kierował partner SKJ Wojciech Szybkowski. Partner Anna Jeleń doradzała w zakresie finansowania nabycia.

partnerzy SKJ Wojciech Szybkowski i Anna Jeleń

Poza tym przy tej transakcji pracowali także starszy prawnik Piotr Brzózka, prawnik Aleksandra Szałacha i prawnik Aleksandra Mielniczuk. 

DWS kupiło Neon za ponad 80 mln euro na rzecz jednego ze swoich niemieckich funduszy nieruchomościowych. To druga najwyższa pod kątem wartości transakcja w historii firmy Torus i jedna z największych w historii trójmiejskiego rynku biurowego.

Sprzedaż biurowca Neon to ostatni etap wyjścia Torusa z inwestycji kompeksu biurowego Alchemia w Gdańsku.

Neon oferuje 33,5 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni usługowej, Trwająca dwa lata budowa biurowca Neon zakończyła się w październiku 2019 roku.