Kancelaria WKB doradzała PKO BP przy wynajęciu wieżowca Skysawa

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria WKB doradzała PKO Bankowi Polskiemu przy zawarciu z Polskim Holdingiem Nieruchomości wieloletniej umowy najmu biurowca Skysawa na rogu Świętokrzyskiej i Al. Jana Pawła II w Warszawie. To największa tego typu transakcja na rynku nieruchomości w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

fot. pkobp.pl

Umowa najmu obejmuje cały kompleks Skysawa, który składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ok. 35.000 m2. Wieża ma 155 m wysokości i 40 kondygnacji naziemnych. Niższy budynek ma 9 kondygnacji. 

Do nowej siedziby przeniosą się pracownicy centrali banku i spółek z grupy kapitałowej z kilku warszawskich lokalizacji. W nowym biurowcu obowiązywać będzie model pracy hybrydowej, który z powodzeniem funkcjonuje obecnie w banku.

Jak informuje WKB, poza standardowymi postanowieniami związanymi z najmem umowa obejmuje wielowątkowe ustalenia związane z przystosowaniem przedmiotu najmu do użytku w sposób zgodny z wymaganiami oraz zamierzeniami najemcy, jak również zgodnie z wymogami ciążącymi na najemcy w związku z prowadzeniem działalności bankowej. PKO BP w ramach najmu zapewnił sobie również prawo pierwokupu kompleksu Skysawa.

– Poszukiwania nowych przestrzeni biurowych dla banku trwają już od kilku lat. Pandemia, która wpłynęła na zmianę sposobu świadczenia pracy i wzrost znaczenia modelu hybrydowego, dodatkowo przyśpieszyła ten proces. Ważnym argumentem przemawiającym za dostosowaniem przestrzeni biurowych jest także postępująca centralizacja zadań oraz transformacja, którą bank będzie kontynuował w kolejnych latach – powiedział w komunikacie prasowym Wojciech Iwanicki, wiceprezes PKO BP.

– Długoterminowy najem całej powierzchni biurowca przy Świętokrzyskiej 36 jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla Grupy PHN, ale i całego rynku nieruchomości komercyjnych. Zawarcie transakcji wskazuje, że jest popyt na centralnie zlokalizowaną, nowoczesną i atrakcyjną przestrzeń biurową. Z dumą udostępnimy naszą flagową inwestycję, tak wiarygodnemu i ważnemu partnerowi jakim jest PKO Bank Polski – powiedział Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

W obsługę prawną projektu ze strony WKB zaangażowani byli Anna Wyrzykowska, partner i szef zespołu nieruchomości oraz Marcin Kembłowski senior associate praktyki nieruchomości kancelarii.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów