Kochański & Partners nominuje partnerów i rozwija praktykę sporów instytucji finansowych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Zespół prawników Kochański & Partners już teraz reprezentuje czołowe banki w Polsce i prowadzi ponad dwa tysiące spraw frankowych. Kancelaria spodziewa się jednak, w najbliższym czasie, jeszcze większego zapotrzebowania wśród klientów na doradztwo prawne w tym zakresie. 

Stąd, doceniając dotychczasowe działania swoich prawników i chcąc zapewnić rozwój praktyki sporów instytucji finansowych, kancelaria awansowała na partnerów Weronikę Magdziak i Andrzeja Pałysa. Prawnicy wspólnie kierują zespołem doradzającym przy sporach instytucji finansowych. 

Weronika Magdziak ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych i osób fizycznych przed sądami powszechnymi i organami ścigania. Specjalizuje się w sporach z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego. Od kilku lat reprezentuje największe podmioty sektora bankowego w postępowaniach sądowych dotyczących kredytów indeksowanych/denominowanych do waluty obcej oraz świadczeń wyrównawczych. Obecnie współkieruje kilkunastoosobowym zespołem specjalistów dedykowanych do obsługi roszczeń z zakresu walutowych umów kredytowych, pożyczek i świadczeń wyrównawczych. Uczestniczyła w opracowaniu i wdrożeniu strategii biznesowej w zakresie świadczeń wyrównawczych zgłaszanych do jednego z największych banków komercyjnych w Polsce. Brała również udział w opracowaniu strategii procesowej w zakresie roszczeń wynikających z umów kredytowych udzielanych w walucie obcej na rzecz największego polskiego banku państwowego.

Andrzej Pałys specjalizuje się w prowadzeniu spraw związanych z rozwiązywaniem sporów sądowych, w tym sporów gospodarczych, szeroko pojętej windykacji, a także projektów z zakresu prawa lotniczego. Posiada doświadczenie w egzekucji wierzytelności na rzecz dużych instytucji oraz zarządzaniu projektami spornymi o dużych wolumenach (obejmującymi od kilkudziesięciu do kilku tysięcy spraw. Obecnie reprezentuje kilka banków w sprawach karnych, gospodarczych oraz cywilnych, w tym także w sporach dotyczących kredytów frankowych. Zarządzał wielomilionowym portfelem wierzytelności jednego z największych banków w Polsce, jak również sieci sklepów convenience, poczynając od analiz dotyczących majątku dłużników, poprzez działania polubowne, mediacje, postępowania sądowe, kończąc na postępowaniach egzekucyjnych. Reprezentuje banki w sprawach karnych, gospodarczych oraz cywilnych, w szczególności w sporach dotyczących tzw. kredytów frankowych.

Przełomowe chwile dla sprawy kredytów frankowych niebawem przed nami. 13 kwietnia sprawą kredytów walutowymi zajmie się Izba Cywilna Sądu Najwyższego, która w pełnym składzie będzie odpowiadać na pytania I Prezesa Sądu Najwyższego. Natomiast 15 kwietnia skład siedmiu sędziów Sądu Najwyższego będzie odnosił się do kredytów frankowych odpowiadając na pytania Rzecznika Finansowego.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów