Kolejna fuzja na polskim rynku prawniczym. FKA połączyła się z Andersen

Opublikowano

Nasi Partnerzy

– Konsolidacja rynku usług prawniczych, zarówno w Polsce, jak i na świecie, jest widocznym i nieodwracalnym procesem, gdyż to właśnie dużych, działających globalnie i znanych z wysokiej jakości usług kancelarii poszukują klienci prowadzący międzynarodowy biznes – tak komentuje fuzję Marcin Matyka, Partner Zarządzający Andersen w Polsce.

– Jesteśmy głęboko przekonani, że jest to najlepsza szansa biznesowa dla nas i naszych pracowników, aby dołączyć do dynamicznie rozwijającej się firmy o globalnym zasięgu, jaką jest Andersen. Widzimy wiele synergii – mówi Tadeusz Komosa, Wspólnik FKA.

Formalnie połączenie obu kancelarii nastąpi 1 stycznia. Siedzibą firmy będzie dotychczasowe biuro Andersen w biurowcu Plac Unii przy ul. Puławskiej 2 w Warszawie. Po fuzji w stołecznym biurze będzie pracowało ponad 80 osób, natomiast Andersen w Polsce w sumie będzie liczył ponad 130 osób, biorąc pod uwagę także biura w Katowicach i Toruniu.

To już druga znacząca fuzja na polskim rynku prawniczym ogłoszona w ostatnim czasie. Także 1 stycznia powstanie kancelaria Rymarz Zdort Maruta, o czym pisaliśmy tutaj.

źródło: pl.andersen.com

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów