Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Kolejna kancelaria z własnym podcastem. Filipiak Babicz tworzy Prawo Działa podcast

Podcasty z każdym tygodniem zyskują nowych odbiorców. Silny trend podcastowy trwa od zeszłego roku. Jak informował Spotify, powołując się na badania firmy Voxnest, w pierwszym półroczu 2020 roku słuchalność „audycji na żądanie” w Polsce wzrosła o 300 procent. Coraz więcej nagrań, oprócz niezależnych twórców i dziennikarzy, tworzą również firmy i organizacje, także kancelarie prawne. Do ich grona dołączyła w ostatnich dniach kancelaria Filipiak Babicz Legal.

Kancelaria uruchomiła podcast o nazwie Prawo Działa. Podcast prowadzą aplikanci kancelarii Jakub Jankowiak i Mikołaj Wiza. Jak informują twórcy, podcast Prawo Działa skierowany jest do wszystkich zainteresowanych prawem w biznesie, a jego gośćmi będą prawnicy, psychologowie, ekonomiści i przedsiębiorcy. 

Dotąd powstały trzy odcinki, wszystkie poświęcone są regulacjom podatkowym. między innymi tzw. estońskiemu CITowi oraz podwójnemu opodatkowaniu spółki komandytowej i spółki jawnej. W tych pierwszych odcinkach, jako goście pojawiają się prawnicy kancelarii Filipiak Babicz, partner zarządzający, radca prawny Mateusz Brodnicki oraz doradca podatkowy Mateusz Kamiński. 

Rozmowy prowadzone są w przyjemnej i dosyć luźnej atmosferze, jednak trzeba przyznać, że są długie. Pierwszy odcinek ma niemal godzinę, drugi 45 minut, a trzeci, spodoba się najbardziej wytrwałym pasjonatom opodatkowania spółki jawnej i komandytowej. To 90 minut dyskusji na ten temat. 

Podcast ma swój profil na Linkedin, a nagrania umieszczone są między innymi na Spotify oraz w Apple Podcasts.

Kategoria: Prawnicy