KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński powiększa zespół Life Sciences

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Katarzyna Kęska od ponad 12 lat doradza klientom z sektora farmaceutycznego, medycznego i spożywczego. Doświadczenie zawodowe nabywała w działach Life Sciences międzynarodowych kancelarii prawnych, a także jako prawnik in-house w jednej z największych polskich firm farmaceutycznych. Specjalizuje się m.in. w zagadnieniach dot. rejestracji, reklamy, sprzedaży i dystrybucji produktów leczniczych, wyrobów medycznych i suplementów diety. Wielokrotnie reprezentowała klientów w negocjacjach, jak i w postępowaniach przed organami nadzoru. Brała także udział w procesach due dilligence przedsiębiorców.

Katarzyna Kęska posiada też wieloletnie doświadczenie w nadzorowaniu działań marketingowych i sprzedażowych, w tym weryfikacji materiałów promocyjnych i reklamowych, prowadzeniu szkoleń i audytów. Uczestniczyła w przygotowywaniu sektorowych kodeksów dobrych praktyk, regulaminów sądów dyscyplinarnych, oraz w tworzeniu i aktualizowaniu wewnętrznych procedur i instrukcji firmowych. Przez wiele lat pełniła również rolę arbitra w stowarzyszeniach branżowych.

Dr Justyna Nowak specjalizuje się w prawie farmaceutycznym, żywnościowym, w szczególności – suplementów diety, prawie ochrony konsumentów i prawie reklamy. Przed dołączeniem do KRK przez kilka lat pracowała jako prawnik in-house w jednej z największych polskich spółek farmaceutycznych, gdzie współtworzyła i wspierała prawnie struktury zagraniczne. Wcześniej zdobywała doświadczenie w kancelarii prawnej. Pracę doktorską poświęciła problematyce samoregulacji i koregulacji na rynkach środków spożywczych. Posiada rozległe doświadczenie w reprezentowaniu hurtowni farmaceutycznych i aptek, jak również producentów żywności prozdrowotnej przed organami administracji publicznej oraz w sporządzaniu umów dla tych podmiotów. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności obsługę hurtowni farmaceutycznych i aptek w postępowaniach administracyjnych, kontrolę nad przestrzeganiem DPD w relacjach międzynarodowych, zagadnienia dotyczące serializacji leków w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Justyna jest współautorką raportu dotyczącego zasad przejrzystości na unijnych rynkach farmaceutycznych. 

Justyna Nowak doradza również producentom żywności w zakresie znakowania i reklamy, umów dystrybucyjnych i agencyjnych, wsparcia prawnego i koordynacji działań z prawnikami zagranicznymi w zakresie postępowań przez organami Urzędowej Kontroli Żywności i organami ochrony konsumentów w krajach członkowskich Unii Europejskiej, szkoleń dla marketingu z zakresu reklamy środków spożywczych oraz samoregulacji i koregulacji – tworzenia i funkcjonowania kodeksów.

– Cieszymy się, że dołączają do nas kolejne ekspertki w dziedzinie Life Sciences z doświadczeniem biznesowym zdobytym m.in. w roli prawników in-house, co na pewno przełoży się na jeszcze lepsze rozumienie potrzeb naszych klientów – komentuje Ewa Rutkowska, wspólnik kancelarii KRK.  

– Zarówno Katarzyna jak i Justyna to doświadczone prawniczki w doradztwie dla różnych działów firm farmaceutycznych jak i hurtowni farmaceutycznych i aptek czy też producentów żywności prozdrowotnej. Ich dołączenie wzmocni nasze kompetencje w tym zakresie – ocenia Paulina Kieszkowska-Knapik, wspólnik kancelarii KRK.

– Branża Life Sciences bardzo dynamicznie się rozwija, szczególnie obszary takie jak biotechnologia i biologiczne produkty lecznicze, wykorzystanie AI & Machine Learning w wyrobach medycznych czy Value Based Healthcare i medycyna spersonalizowana. Jednocześnie nie maleje znaczenie kluczowych dla przedsiębiorców obszarów regulacyjnych, jak np. wytwarzanie i dystrybucja produktów leczniczych. Nasz zespół aktywnie wspiera polskich i zagranicznych klientów, we wszystkich tych kwestiach. Dołączenie Katarzyny i Justyny do zespołu Life Sciences pozwoli nam oferować usługi, które będą jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb branży – mówi Michal Chodorek, partner współzarządzający praktyką Life Sciences w KRK.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią KRK

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów