Lech Wałęsa wystąpi na jednej z największych międzynarodowych konferencji branży prawniczej

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Już w niedzielę rozpoczyna się coroczna konferencja International Bar Association. Tym razem zorganizowano ją w Paryżu. Potrwa do 3 listopada. Jednym z głównych mówców będzie Lech Wałęsa. 

Konferencja IBA w liczbach to ponad 5 tysięcy profesjonalistów z branży prawniczej z ponad 130 jurysdykcji. ponad 2 tysiące kancelarii firm i organizacji oraz ponad 200 wystąpień, warsztatów i spotkań. 

W konferencjach IBA od lat biorą udział także kancelarie z Polski. To spotkanie to dobra okazja do networkingu, pozyskania międzynarodowych kontaktów i klientów, czyli zagranicznych prawników poszukujących partnerów do współpracy w Polsce. Poza tym jednak to także szansa na wymianę ocen i opinii o rynku prawniczym, a także duża dawka inspiracji. 

Konferencja IBA w Paryżu będzie miała znaczący polski akcent. Jednym z tak zwanych keynote speaker jest Lech Wałęsa. 

Wystąpienie byłego prezydenta Polski otworzy sesje spotkań w poniedziałek. Po przemówieniu inauguracyjnym zaplanowana jest sesja pytań i odpowiedzi. 

Zapowiadając udział Lecha Wałęsy IBA przedstawia jego najważniejsze dokonania, które wpływały na historię Polski. Jak podkreśla stowarzyszenie, Wałęsa był współzałożycielem i liderem ruchu Solidarność, który doprowadził do pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce w 1989 r., upadku komunizmu w Polsce i pomógł doprowadzić do rozpadu Związku Radzieckiego oraz zakończenia zimnej wojny. IBA przypomina również, że Lech Wałęsa jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla w 1983 roku, a wcześniej w 1981 roku został osobowością roku magazynu Time.

W informacji o jego wystąpieniu podkreśla się także, że był pierwszym demokratycznie wybranym przywódcą Polski od 1926 roku i przewodniczył przejściu Polski od komunizmu do kapitalizmu wolnorynkowego i liberalnej demokracji.

Więcej informacji o konferencji IBA w Paryżu tutaj.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów