LegalKraft stawia na doświadczonych ekspertów 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

LegalKraft, Swirtun i Demianiuk spółka komandytowa poszerza zakres usług, oferowanych klientom o specjalizację z zakresu sporów sądowych i podatków. W ostatnim czasie do grona prawników kancelarii dołączyli adwokat Marzanna Sobaniec oraz doradca podatkowy Marcin Panek. 

Marzanna Sobaniec jako Head of Dispute Resolution będzie budowała w LegalKraft praktykę sporów sądowych, uzupełniającą praktyki M&A oraz nieruchomości. Marzanna posiada blisko 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu skomplikowanych sporów gospodarczych przed sądami powszechnymi oraz polskimi i zagranicznymi sądami arbitrażowymi, w tym także w postępowaniach wielojurysdykcyjnych , w których zaangażowane są zespoły z różnych krajów. Marzanna wspiera klientów z różnych sektorów biznesu, w tym banki, fundusze inwestycyjne, deweloperów, ale także podmioty z branży FMCG (spożywczej). Posiada bogate doświadczenie w sprawach z zakresu ochrony praw własności intelektualnej, sporów budowlanych, zamówień publicznych oraz porządkowania stanów prawnych nieruchomości. Marzanna z sukcesem reprezentuje klientów z sektora bankowego w sprawie dochodzenia trudnych wierzytelności oraz reprezentuje banki m.in. w sporach „frankowych”. Marzanna Sobaniec jest notowana w rankingach prawniczych, w tym Legal 500.

Marcin Panek, który dołącza jako Of Counsel, zdobywał ponad 20-letnie doświadczenie współpracując m.in. z Ernst & Young oraz z międzynarodową kancelarią prawną White & Case, gdzie współkierował praktyką podatkową. Marcin specjalizuje się w planowaniu podatkowym dla biznesu w kontekście krajowym oraz międzynarodowym. Jego doświadczenie obejmuje projekty dla wielu branż, w tym nieruchomości, finansów, telekomunikacji, energetyki i przemysłu ciężkiego. Marcin doradza klientom przy strukturyzacji podatkowej transakcji M&A oraz transakcji na rynku nieruchomości, a także reprezentuje klientów w postępowaniach w sprawach podatkowych przed organami podatkowymi i sądami.

– Z Arturem i Dawidem znamy się i razem pracujemy od niemal 15 lat. Będąc przez lata w tej samej, międzynarodowej kancelarii specjalizującej się w obsłudze klientów skandynawskich, mieliśmy niejednokrotnie okazję pracować przy wspólnych projektach. Cieszę się, że będziemy tę współpracę kontynuować i że będę miała okazję rozbudować praktykę rozwiązywania sporów. Dzięki tej współpracy zaoferujemy klientom LegalKraft w pełni komplementarną obsługę prawną na najwyższym, eksperckim poziomie. – mówi Marzanna Sobaniec. 

– Nawiązanie współpracy z Marzanną i Marcinem stanowi istotny krok w kierunku wzmocnienia naszego zespołu i dopełnienia oferty, którą możemy zaoferować naszym klientom. Jesteśmy kancelarią ekspercką. Specjalizujemy się w transakcjach M&A oraz nieruchomościowych, jednak te sektory biznesu potrzebują wsparcia zarówno podatkowego, jak i z zakresu sporów. Chcemy zaoferować naszym klientom maksymalny komfort i możliwość otrzymania w jednym miejscu wsparcia prawnego i podatkowego, a na wypadek, gdyby doszło do sporu – także wsparcia w jego poprowadzeniu na etapie przedsądowym oraz sądowym – mówi Artur Swirtun, jeden ze wspólników LegalKraft.

– Dzięki współpracy z Marcinem zapewnimy naszym klientom proaktywne wsparcie na etapie planowania i realizacji transakcji, w zakresie optymalizacji rozwiązań podatkowych korzystnych i jednocześnie bezpiecznych dla klientów – dodaje Dawid Demianiuk, wspólnik odpowiedzialny za dział nieruchomości w LegalKraft – Specjalizacja Marzanny w postępowaniach sądowych obejmuje szeroki zakres spraw. Marzanna jest nie tylko adwokatem, ale także doradcą restrukturyzacyjnym oraz mediatorem przy Centrum Mediacji Lewiatan. Nie każdy spór musi zakończyć się postępowaniem w sądzie i tutaj stawiamy na doświadczenie Marzanny w negocjowaniu ugód i mediacji. Z kolei wiedza praktyczna Marzanny oraz zdolność prowadzenia złożonych sporów dla dużych klientów korporacyjnych są nieocenionym aktywem dla LegalKraft i naszych klientów. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów