Linklaters doradzała Qatar Investment Authority przy nabyciu udziałów w sieci ekskluzywnych restauracji

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Prawnicy warszawskiego biura kancelarii Linklaters doradzali katarskiemu państwowemu funduszowi inwestycyjnemu Qatar Investment Authority przy nabyciu od tureckiej Doğuş Group około 20% udziałów w D.ream International, międzynarodowej grupie operującej siecią ekskluzywnych restauracji.

Transakcja została zawarta pod prawem angielskim. Zespołem Linklaters, obejmującym kilka jurysdykcji oraz praktyk, kierował Daniel Cousens (partner) oraz Christopher Quinn (counsel), wspierani przez Michała Wołangiewicza (associate).

Dogus Group to jedna z największych firm w Turcji. Istnieje od 1951 roku. Posiada udziały w setkach firm w wielu branżach. D.ream International to spółka holdingowa Dogus Group, która obecnie prowadzi 60 restauracji w 11 krajach.

Transakcja jest jedną z wielu inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie przez QIA w Turcji, przy których doradzał warszawski regionalny zespół fuzji i przejęć (M&A) Linklaters. Członkowie zespołu regularnie doradzają przy transakcjach rządzonych prawem angielskim w Turcji oraz innych krajach regionu, uczestnicząc w procesach M&A w różnych sektorach.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Linklaters.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów