Linklaters i DZP doradzały przy transakcji sprzedaży ponad tysiąca mieszkań na wynajem

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Prawnicy Linklaters wspierali skandynawski NREP. Transakcję poprowadzili senior associate Jędrzej Pałka i managing associate Zuzanna Lipska. Strategiczny nadzór nad projektem sprawował partner Janusz Dzianachowski. 

Kancelaria DZP doradzała sprzedającemu mieszkania deweloperowi YIT. Wspierali go partner Lech Żyżylewski,  senior associate Anna Okła-Woźniak i associate Marcin NIemyjski. 

Jak informuje kancelaria DZP, transakcja jest wieloetapowa, a strony podpisały ostatnio pakiet umów zamykający kolejny, szczególnie istotny etap projektu.

YIT to fiński deweloper mieszkaniowy z dużym portfolio projektów w Polsce. NREP to pochodzący z Danii fundusz, który zdecydował ostatnio o ekspansji na polskim rynku. Oprócz inwestycji w mieszkania na wynajem, kupił również w naszym kraju portfel logistyczny o powierzchni 130 tys. mkw. 

1 071 mieszkań od YIT dla NREP zostanie dopiero wybudowanych. Oddanie pierwszych budynków do użytku planowane jest pod koniec 2022 roku.

– Oferta najmu prywatnego w Polsce zyskuje na atrakcyjności. Wierzymy, że popyt zwiększy się jeszcze bardziej, zwłaszcza na nowoczesne, przyjazne klientom formy zamieszkania w ciekawym sąsiedztwie. Cieszymy się, że debiutujemy na polskim rynku we współpracy z YIT – wieloletnim partnerem z Finlandii, znanym w krajach Europy Północnej z wysokiej jakości i zaangażowania w zrównoważony rozwój, z którymi również identyfikuje się NREP. Chcemy zaoferować naszym klientom w Polsce wyjątkowe rozwiązania z zakresu wynajmu mieszkań – tak w komunikacie prasowym komentuje tę transakcję Rune Kock, Dyrektor Działu Living w NREP.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów