LSW doradcą przy kolejnej multi-jurysdykcyjnej transakcji Data Center

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria LSW doradzała firmie Infranity przy inwestycji w Vantage EMEA, jedną z najszybciej rozwijających się platform hiperskalowych centrów danych.

Infranity, jako udziałowiec Vantage EMEA, dołącza do DigitalBridge, wiodącego globalnego podmiotu zarządzającego aktywami alternatywnymi i zajmującego się inwestowaniem w infrastrukturę cyfrową, a także do AustralianSuper, największego australijskiego funduszu emerytalnego.

Vantage EMEA prowadzi projekty rozwojowe w Niemczech, Irlandii, Włoszech, Polsce, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Kampus centrum danych Vantage w Polsce jest zlokalizowany na ponad 12 akrach ziemi na obrzeżach Warszawy. Po całkowitym rozwinięciu kampus o powierzchni 36 000 metrów kwadratowych będzie składał się z dwóch, czteropiętrowych, najnowocześniejszych centrów danych, oferujących łącznie 48 MW krytycznego obciążenia IT.

Vantage obsługuje 30 kampusów z centrami danych na 5 kontynentach o mocy ponad 1,9 GW. Inwestycja ta umożliwi rozbudowę i rozwój hiperskalowych centrów danych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony globalnych firm zajmujących się big data i przetwarzaniem danych w chmurze.

Infranity to firma zarządzająca aktywami, specjalizująca się w zrównoważonych inwestycjach infrastrukturalnych. Firma powstała w ramach strategicznego partnerstwa z Grupą Generali i zarządza w imieniu inwestorów instytucjonalnych aktywami o wartości około 9 miliardów euro.

LSW doradzała w polskich aspektach transakcji. W zakresie pozostałych jurysdykcji doradzała międzynarodowa kancelaria prawna Simmons & Simmons.

Zespołem LSW kierowała Partner Aleksandra Polak. W jego skład weszli także Partnerzy Krzysztof Marzyński i Marcin Włodarski, doradzający w zakresie prawa nieruchomości.

– Nasz zespół doradzał przy trzech największych paneuropejskich transakcjach związanych z centrami danych w ciągu jednego roku, co nie tylko plasuje Polskę jako kluczowy rynek w globalnej branży centrów danych, ale także wzmacnia pozycję LSW  jako lidera rynku w zakresie doradztwa prawnego w tego typu projektach – komentuje Aleksandra Polak.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów