Łukasz Dziamski nowym partnerem HANTON. Kancelaria rozwija praktykę nieruchomości i inwestycji budowlanych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Do grona partnerów kancelarii HANTON dołączył adwokat Łukasz Dziamski specjalizujący się w prawie sektora nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem obsługi procesu inwestycyjnego, regulacji dotyczących zabytków i pozwoleń administracyjnych. 

Adam Szalc, Łukasz Dziamski, Michał Zięba

Łukasz Dziamski od ponad 12 lat doradza spółkom, przedsiębiorcom prywatnym i innym organizacjom w obszarze prawa nieruchomości. Jest również ekspertem w zakresie prawa ochrony zabytków i rewitalizacji zabytkowych nieruchomości. Doradzał między innymi przy projekcie demontażu i translokacji elementów pawilonu meblowego Emilia w Warszawie oraz szeregu postępowań dotyczących nieruchomości zabytkowych w Gdańsku, Krakowie i Olsztynie. Uczestniczył w obsłudze prawnej inwestycji obejmujących rewitalizację dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”, Fabryki Norblina, Browarów Warszawskich, Domu Towarowego Smyk w Warszawie, Soho Factory na Warszawskiej Pradze czy terenów dawnej Stoczni Gdańskiej.

Łukasz Dziamski ma też bogate doświadczenie jako pełnomocnik w postępowaniach administracyjnych poprzedzających realizację kompleksów biurowych czy osiedli mieszkaniowych. Doradzał na tym etapie między innymi inwestorom biurowców przy rondzie Daszyńskiego, rondzie ONZ czy ul. Marszałkowskiej w Warszawie.

Ważny obszar jego kompetencji stanowią także środowiskowe aspekty realizacji inwestycji infrastrukturalnych. W tym zakresie doradzał między innymi przy budowie lotniska cywilnego Warszawa-Modlin, terminalu DHL przy porcie lotniczym im. F. Chopina, a także przy wznoszeniu lądowych i morskich elektrowni wiatrowych (w tym sztucznych wysp na obszarach morskich). 

Łukasz Dziamski został doceniony także przez branżowe rankingi i plebiscyty. Jest laureatem nagrody specjalnej w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020”. W 2019 roku zostałwyróżniony w rankingu Legal 500 EMEA tytułem Next Generation Lawyer w kategorii Construction, a w dwóch poprzednich latach w tym rankingu uzyskał indywidualną rekomendację jako specjalista w zakresie prawa ochrony zabytków.

Przed dołączeniem do kancelarii HANTON Łukasz Dziamski był partnerem współzarządzającym zespołem nieruchomości i szefem praktyki ochrony dóbr kultury w kancelarii Elżanowski Cherka & Wąsowski. 

– Z moim zamiłowaniem do prawa administracyjnego i specjalizacją w działalności reglamentowanej związanej z nieruchomościami tworzymy jako partnerzy HANTON szereg synergii: z Adamem w obszarze transakcji i inwestycji na rynku energetycznym, w szczególności w obszarze odnawialnych źródeł energii, a z Michałem – w obszarze wszelkich projektów infrastrukturalnych. Profil HANTON zakłada ekspozycję na kilka rynków, co z jednej strony pozwala wykorzystać efekt naszych synergii, a z drugiej – daje kancelarii większą elastyczność i poszerza obszar pozyskiwania klientów. Podjęcie decyzji o dołączeniu do HANTON było dla mnie o tyle łatwiejsze, że z pozostałymi partnerami znamy się już kilka lat, wiemy jak pracujemy i czego możemy od siebie oczekiwać – powiedział Łukasz Dziamski. 

– Dołączenie uznanego eksperta, jakim jest Łukasz, stanowi kolejny krok w realizacji przyjętej przez nas koncepcji rozwoju działalności. Zapewniamy pełne doradztwo w obszarze nieruchomości i budownictwa, od badania prawnego nieruchomości, przez transakcję nabycia lub sprzedaży, aż po obsługę tzw. permittingu oraz wszelkich kontraktów związanych z nieruchomością i jej zagospodarowaniem, niezależnie od tego, czy jest to inwestycja dewelopera mieszkaniowego, biurowego; budowa magazynu czy też farmy fotowoltaicznej – podkreśla Adam Szalc.

– Zakładamy, że krajowy rynek inwestycji infrastrukturalnych ma bardzo duży potencjał, a zapotrzebowanie na usługi prawne w tym zakresie będzie rosnąć. Chodzi zarówno o inwestycje liniowe, jak modernizacje infrastruktury kolejowej czy drogowej, jak i inwestycje punktowe związane z logistyką takie jak terminale przeładunkowe czy magazyny– zauważa Michał Zięba. – Naszym celem jest zbudowanie zespołu uzupełniających się nawzajem profesjonalistów. Tą ścieżką podążamy. Każdy z nas, partnerów, jest inny, każdy wnosi coś swojego. Potrafimy aktywnie ze sobą współpracować, działać zespołowo i przekuć nasze odrębne doświadczenia na wspólny sukces projektów naszych Klientów – dodaje. 

Kancelaria HANTON działa ponad pół roku. Jej założycielami są dotychczasowi partnerzy Adam Szalc i Michał Zięba. Kancelaria doradza swoim klientom między innymi w sektorach energetyki, kolei, infrastruktury i budownictwa, nieruchomości, nowych technologii, produkcji i przemysłu, ubezpieczeń, inwestycji kapitałowych, czy transportu spedycji i logistyki.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów