Maciej Ślusarek odchodzi z LSW i tworzy nową kancelarię

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Koniec duetu Leśnodorski Ślusarek. Po ponad 20 latach założyciele kancelarii LSW zakończyli współpracę. Maciej Ślusarek, razem z częścią zespołu jego dotychczasowej kancelarii, założył nową firmę prawniczą – SKP Ślusarek, Kubiak & Pieczyk, która oficjalnie swoją działalność rozpocznie w poniedziałek.

Wspólnicy SKP: Maciej Kubiak, Tomasz Pieczyk, Maciej Ślusarek. fot. mat pras SKP

Obok Macieja Ślusarka wspólnikami-założycielami nowej kancelarii są adwokat Maciej Kubiak (wieloletni wspólnik LSW) oraz radca prawny i doradca restrukturyzacyjny Tomasz Pieczyk (przez ostatnie lata general counsel w sieci aptek Gemini, w przeszłości także związany z LSW).

Partnerami kancelarii zostali doświadczeni prawnicy, związani wcześniej z LSW: Katarzyna Ciepiela, Maciej Dudek, Katarzyna Lejman, Hanna Marcinkiewicz, Paweł Myrda i Piotr Nikołajuk. W sumie zespół SKP tworzy niemal 30 prawników. 

– Chcemy tworzyć miejsce, w którym ambitni, ciekawi i utalentowani ludzie będą odnajdywać pasję z praktykowania prawa, satysfakcję z realizacji często bezprecedensowych projektów, radość z pomocy «pro bono» w sprawach społecznie ważnych oraz wyjątkową atmosferę pracy. A wszystko to uwzględniając relacje rodzinne, towarzyskie oraz zainteresowania pozaprawne. Wierzymy, że długofalowo właśnie równowaga między życiem zawodowym i prywatnym pozwala rozwijać się skutecznym, świetnym prawnikom – mówi Maciej Kubiak, partner zarządzający SKP.  

Jak informuje kancelaria, doświadczenie jej dwóch wspólników – Macieja Ślusarka i Macieja Kubiaka (współkierujących dotychczasowym działem IP/TMT w LSW) oraz odchodzącego z nimi kilkunastoosobowego działu, powoduje, że kancelaria naturalnie będzie nastawiona na pracę ze wszystkimi sektorami branży kreatywnej – od sztuki, filmu, mediów, gier do reklamy, a także tych związanych z nowymi technologiami, danymi osobowymi, własnością przemysłową, komercjalizacją badań i life science. 

– Obsługiwałem produkcje filmowe i telewizyjne już 20 lat temu. Wówczas obecność prawnika przyjmowana była ze zdziwieniem. Dziś przy tworzeniu gier komputerowych, czy wdrażaniu nowych programów i realizacji przedsięwzięć muzycznych rola prawnika jest niezwykle istotna. Rozwój technologii kultury cyfrowej i wielkiego przemysłu wokół kultury powoduje, że aktualnie nie można bez tego wyobrazić sobie startu prac. Tym wszystkim będzie się nadal zajmował nasz zespół w nowej strukturze – podkreśla Maciej Ślusarek.

Doświadczenie Tomasza Pieczyka i jego zespołu ma natomiast zapewniać wsparcie dla klientów z branży farmaceutycznej, funduszy inwestycyjnych i startupów, a także przy transakcjach M&A oraz w kwestiach korporacyjnych, upadłościowych i restrukturyzacyjnych.

Kancelaria SKP będzie działać w dwóch biurach, w Warszawie i Sopocie. 

źródło: materiały prasowe SKP

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów